Home Izdvojeno Barić kasnim eurogolom Slavenu donio trobod

Barić kasnim eurogolom Slavenu donio trobod

0
Slaven je prošle sezone bio neprelazna prepreka za Riječane // Foto: Ivan Brkić

Početnih dvadeset minuta dalo je naslutiti laganu pobjedu Slavena, no gosti se nisu s time složili. Loše reakcije domaće obrane Cibaliji su donijele vodstvo, no Ivanovski i Barić pobrinuli su se za nova tri boda.

Nakon uvodne pobjede od 2:0 protiv Intera, Slaven Belupo je, ponovno u ulozi domaćina, dočekao susret protiv Cibalije, koja se nakon tri drugoligaške sezone vratila u najviši rang hrvatskog nogometa.

Prošle sezone Vinkovčani su sa 70 ukupnih bodova bili prvaci Druge HNL. Drugi su sa samo bodom manje bili Šibenčani koji su u doigravanju za Prvu ligu u dvije utakmice poraženi od Istre 1961.

Trener Farmaceuta Željko Kopić napravio je samo jednu promjenu u odnosu na prvo kolo. Ozlijeđenoga Gregurinu zamijenio je Burić, dok je priliku od prve minute ponovno dobio novopridošli Ivanovski, čiju je suradnju s Ejupijem Kopić istaknuo kao jedan od glavnih faktora kvalitetne igre.

Upravo je Ivanovski bio zaslužan za prvi veliki pljesak na utakmici. Već u trećoj minuti postigao je svoj prvijenac u plavome dresu. Savićevu povratnu loptu braniči Cibalije odbili su samo do makedonskog napadača koji loptu neobranjivo šalje u donji kut Matkovićeva gola.

Nakon brzog pogotka Slaven je nastavio pritiskati i potpuno je sakrio loptu gostima. No, sjajna igra trajalo je samo do 20. minute kada Cibalija stvara prvu priliku.

Mirko Ivanovski bio je dvostruki strijelac za Slaven // Foto: Ivan Brkić

Samo minutu kasnije neopreznost domaće obrane iskoristio je kapetan gostiju, iskusni Frane Vitaić. Odmah po dolasku do lopte, opalio je s kojih tridesetak metara i iznenadio cijeli stadion, a i vratara Markovića.

Nakon što su Vinkovčani prvih dvadesetak minuta izgledali potpuno izgubljeno, u isto su stanje do kraja poluvremena postavili domaću obranu.

Slavenova obrana vrlo je loše reagirala i u 37. minuti. Loptu je između dvojice braniča uzeo Baša i uposlio Rodriguesa koji bez problema matira Markovića za neočekivani rezultat od 1:2.

U drugo poluvrijeme Farmaceuti su krenuli s dvije izmjene u sastavu. Međimorca i Savića zamijenili su debitant Jovičić i Barić, a već deset minuta kasnije umjesto Burića ušao je Arap.

Prvu priliku u nastavku stvorili su Vinkovčani preko Vitaića. Gostujući kapetan s dvadeset je metara sjajno izveo slobodni udarac, no još je bolje obranio ovoga puta spremni Marković.

Slaven je uz brojne poteškoće ipak uspijevao uspostaviti kontrolu igre, a blizu izjednačenju bili su u 58. minuti kada je Ejupi, nakon Christensenova centaršuta, zatresao vratnicu.

Domaćin je i dalje bezuspješno pokušavao, dok se Cibalija potpuno posvetila čuvanju rezultata.

Vidljivo veća želja Slavenaša urodila je plodom u 73., kada na novi centaršut, ovoga puta Purićev, skače Ivanovski te uz malo pomoć gostujućeg vratara poravnava rezultat.

Četiri minute kasnije sudac je prekinuo igru i poslao igrače u svlačionicu. Razlog tome bio je prekid rada generatora i nestanak struje na stadionu.

Nakon desetak mračnih minuta reflektori su ponovno zasjali, što je i bilo potrebno za nastavak susreta.

Slaven je nastavio pritiskati, a u 83. minuti Musin je udarac glavom na gol liniji zaustavio vratar Matković.

Samo tri minute kasnije, oduševljene na tribini! Loptu je na lijevoj strani primio Barić, izbacio svog čuvara, i prekrasnim udarcem pogodio suprotni gornji kut gola.

Nakon četiri godine i sezone 2012./2013., Farmaceuti su sezonu započeli s dvije prvenstvene pobjede i maksimalnih šest bodova.

MAXTV PRVA LIGA, 2. KOLO:

SLAVEN BELUPO – CIBALIA 3:2 (1:2)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 651. Glavni sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Pomoćnici: Robi Kezele (Rijeka) i Nikola Kečkiš (Virovitica). Četvrti sudac: Tino Kreček (Velika Gorica). Delegat: Tomislav Gjajić (Kutjevo). Kontrolor: Dragutin Poljak (Zagreb).

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Marković – Purić, Međimorec (od 46. Jovičić), Musa, Štiglec – Christensen, Pokrivač, Burić (od 55. Arap) – Ivanovski, Ejupi, Savić (od 46. Barić). TRENER: Željko Kopić.

CIBALIA (4-2-3-1): Matković – Žderić, Zgrablić, Jerbić, Šare – Mijoković, Mišić – Baša (od 66. Karačić), Vitaić, Rodrigues – Ugrina (od 74. Crnčević). TRENER: Stanko Mršić.

STRIJELCI: 1:0 Ivanovski 3′, 1:1 Vitaić 22′, 1:2 Rodrigues 37′, 2:2 Ivanovski 73′, 3:2 Barić 86′

ŽUTI KARTONI: Musa 51′, Mijoković 63′, Ejupi 68′