Petak, 29. ožujka 2024.
atletika

Vrlo dobri atletičari na Ekipnom prvenstvu Hrvatske u krosu
V

U ukupnom poretku muški su zauzeli osmo mjesto dok su žene četrnaeste, a klub je sveukupno osvojio deseto mjesto u konkurenciji dvadeset pet klubova.

U Čakovcu je 11.03.2017. održano Ekipno prvenstvo Hrvatske u krosu koje je bilo najmasovnije natjecanje do sada na kojem je sudjelovalo preko petstotinjak natjecatelja.

Atletski kub Koprivnica je na navedenom prvenstvu nastupio sa devet ekipa. Najuspješniji su bili seniori na 12000 m i mlađi juniori na 4000 m koji su zauzeli peta mjesta ekipno.

Mlađi juniori su nastupili u sastavu: Marko Gregurec (5. mj.), Luka Šostarić (16. mj.), Albert Rušak (21. mj.), a seniori na 12000 m u sastavu: Oliver Orešić (10. mj.), Danijel Katalenić (12. mj.), Benyamin Vuk (34. mj.).

Kadeti su nastupili na 1500 m u sastavu: Ivan Mikulić (3. mj.), Leopold Jurić (23. mj.), Petar Csik (41. mj. ) i Lovro Priselec (43. mj.) te zauzeli šesto mjesto.

Mlađi kadeti na 1000 m Jan Tisaj (14. mj.), Mateo Šegović (24. mj.), Sven Džendžo (25. mj.), Luka Jug (33. mj), Petar Cenko (35. mj.), Ivan Bebek (37.mj.) zauzeli su sedmo mjesto.

Seniorke na 4000 m Marija Vladušić (26. mj.), Antonija Štefotić (28. mj.), Dijana Radotović (31. mj.) i Martina Lauš-Lozo (32. mj.) zauzele su osmo mjesto.

Senirke na 8000 m Kristina Borovec (27. mj.), Ivana Merc (29. mj.), Marijela Šegović (30. mj.) zauzele su također osmo mjesto.

Mlađe kadetkinje na 800 m Tara Rušak (14. mj.), Laura Sabolec (16. mj.), Katja Ljubić (63. mj.), Josipa Mikulec (67. mj.) zauzele su deseto mjesto. U ovoj utrci nastupile su 92 natjecateljice što je ujedno bila utrka s najviše prijavljenih natjecateljica.

Kadetkinje 1000 m Ivana Trešćec (33. mj.), Sara Tetec (45. mj.), Irma Wolf (48. mj.) i Magdalena Matešić (32. mj.) završile su na desetom mjestu.

Deseto mjesto osvojila je i ekipa seniora na 4000 m u sastavu Marko Jertec (27. mj.), Goran Gregurc (33. mj.), Zvonko Vrhovski (42. mj.).

Napomenimo da će AK Koprivnica biti domaćim ekipnog i pojedinačnog prvenstva Hrvatske atletske lige sjever u krosu koji će se održati 2. travnja na livadama kod bazena Cerine.