Uspješni karatisti

Đurđevački karate klub u Rijeci se okitio sa šest odličja
Đ

Natjecanje je okupilo 650 karatistica i karatista iz 61 kluba iz Italije, BiH, Slovenije i Hrvatske, a Đurđevčani su zauzeli ukupno sedmo mjesto u konkurenciji 48 klubova koji su se natjecali u disciplini borbe.

Karatisti đurđevačkog karate kluba nastupili su 10. travnja na 13. Croatia karate Championship Cupu u Rijeci i kući se vratili s ukupno šest osvojenih medalja. Natjecanje je okupilo 650 karatistica i karatista iz 61 kluba iz Italije, BiH, Slovenije i Hrvatske, a Đurđevčani su zauzeli ukupno sedmo mjesto u konkurenciji 48 klubova koji su se natjecali u disciplini borbe.

Đurđevački karatisti u Rijeci // Foto: Karate klub Đurđevac

Zlatnim odličjima okitili su se mlađa kadetkinja Ema Juričić, u kategoriji do 45 kilograma, te mlađi učenik Valerio Prevedan u kategoriji do 30 kilograma. Prevedan je bio uspješan i u konkurenciji učenika, gdje je u kategoriji do 30 kilograma uzeo srebro. Medalju istoga sjaja, u kategoriji do 34 kilograma, osvojio je i mlađi učenik Ivan Juričić, dok je brončani bio učenik Niko Marović u kategoriji do 30 kilograma.

Najviše zanimanja pobudila je finalna ekipna borba u kojoj su đurđevačke mlađe kadetkinje slavile protiv vršnjakinja iz domaćeg karate kluba Tad.

Prvu borbu protiv domaće predstavnice odradila je Ema Juričić, a ishod je bio 0:0. Mia Greta Zorko s 2:1 pobijedila je u drugoj, dok je Mateja Prevedan u završnoj borbi remizirala 1:1. S jednom pobjedom te dva neriješena ishoda prvo mjesto pripalo je Đurđevčankama.