Fantastični vratar Rozman nije uspio pomoći Slavenu Belupu da izbjegne poraz od Hajduka

0
Čvrsti Hajduk nije dozvolio igračima Slavena Belupa da se razmašu // Foto: epodravina.hr

Hajduk je nastavio pobjednički niz i u Koprivnici. Domaći Slaven Belupo porazio je s minimalnih 1:0. Pogodak vrijedan tri boda za veliko slavlje gostiju postigao je Sušić u 42. minuti na asistenciju Vlašića.

Hajduk je tako zadržao priključak za Dinamom, dok su Koprivničanci ostali na osmom mjestu prvenstvene ljestvice s mršavih 13 bodova.

Sve utakmice 13. kola Prve HNL, pa tako i koprivnička, započele su posebnim programom kojim se obilježava akcijski tjedan prevencije rasizma i netolerancije. Igrači i suci na teren su izašli i istaknuli transparent s prigodnim sloganom “Fare, u boji snaga tolerancije”.

Iako su se u nedjelju igrale brojne niželigaške utakmice diljem Podravine i Prigorja, koprivnički stadion bio je ispunjen gotovo do posljednjeg mjesta. Možda i trećina gledatelja bili su navijači Hajduka. Većina ih je bila smještena u posebnom prostoru za gostujuće navijače, bili su jako glasni, ali mnogi su se infiltrirali i po tribini s domaćim “kibicima”. Vidjelo se to najbolje kada je Hajduk postigao gol.

Hajduk je u Koprivnicu stigao kao veliki favorit. Burićevi igrači u domaćem su prvenstvu već devet utakmica bez poraza, a sedam njih zaredom nisu primili ni pogodak. Slaven Belupo, pak, za pobjedu ne zna već pet kola, iako je u posljednje četiri utakmice remizirao. Gostujući strateg nije mogao računati na ozlijeđene Ohandzu, Velazqueza i Nižića, dok Kopić, koji je nakon dugo vremena u napadu koristio oporavljenika Križmana, nije imao kartoniranog Mikulića. Hajduk je lani pobijedio farmaceute u sve četiri utakmice, dok je njhov prvi susret ovog prvenstva u poljudu završio rezultatom 2:2.

Na natopljenom terenu utakmicu su bolje otvorili gosti. Već u osmoj minuti Tudor je gađao drugi Rozmanov kut, ali domaći vratar atraktivno je obranio. Domaćin je uglavnom nešto pokušavao iz brze (polu)kontre. Paracki je u 13. minuti pucao kraj gola iz daljine, a u 29. minuti Crepulja je odlično ubacio, ali Ejupi je sa samo nekoliko metara promašio okvir gola.

Igrala se 42. minuta. Crepulja je izgubio loptu na polovici Hajduka. Brzom transformacijom gostujućih igrača, Vlašić se ubrzo našao u šesnaestercu farmaceuta. S lijeve strane pronašao je slobodnog Sušića, kojem nije bio problem s nekoliko metara loptu ubaciti u Rozmanovu mrežu.

Kopićevi dečki hrabro su krenuli po izjednačenje. Delić je već u 48. minuti odlično pucao iskosa s desne strane, ali Kalinić je bio spreman. U 56. je Štiglec ubacio, Ejupi je loptu spustio glavom, a Križman je dobro pucao s ruba šesnaesterca, ali je Kalinić opet na mjestu.

Hajduk je pak ubrzo zaprijetio preko Balića. Mladi veznjak izvrtio je domaće braniče i pucao snažno izvana, ali nedostajalo je preciznosti.

Uzvratili su u jednom napadu Ejupi i Paracki, ali najprije je izbliza skinuo loptu Kalinić, a potom i stoper Milović.

U 76. umalo je Hajduk povisio rezultat. Vlašić je izbio pred Rozmana, ali domaći vratar protegnuo kao pantera i skinuo mu loptu s noge. Vlašić je pucao s desetak metara i u 84., ali Rozman je obranio. Skinuo je potom i Maglici, a u 89. minuti i Bencunu. Rozman je bio danas vrhunski. Njegovi igrači nisu i zato nisu ni uspjeli do povoljnijeg rezultata.

Dodajmo i da je Caktaš na kraju utakmice pocrvenio zbog udaranja Savića.

MAXTV PRVA LIGA, 13. KOLO:

SLAVEN BELUPO – HAJDUK 0:1 (0:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja oko 2500.

Sudac: Ivan Bebek (Rijeka). Pomoćnici: Tomislav Petrović (Valpovo) i Miro Grgić (Osijek). Četvrti: Tihomir Pejin (Donji Miholjac). Delegat: Milan Rukavina (Rijeka). Kontrolor: Dragutin Poljak (Zagreb).

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Rozman – Purić, Galović, Međimorec, Štiglec – Paracki, Crepulja (od 72. Ozobić), Brlek (od 61. Savić) – Delić, Ejupi, Križman. TRENER: Željko Kopić.

HAJDUK (4-1-4-1): Kalinić – Juranović, Milović, Bilij, Milić – Jefferson – Sušić (od 86. Maglica), Balić (od 65. Maloku), Caktaš, Tudor (od 88. Bencun)– Vlašić. TRENER: Damir Burić.

STRIJELCI: 0:1 Sušić (’42, Vlašić)

ŽUTI KARTONI: ’68 Savić (Slaven Belupo), ’63 Sušić (Hajduk)

CRVENI KARTONI: ’90+3 Caktaš (Hajduk)

IGRAČ UTAKMICE: Matjaž Rozman (Slaven Belupo)