6.5 C
Srijeda, 24. travnja 2024.
međunarodni karate turnir u samoboru

FOTO Đurđevčani osvojili pet medalja i postigli povijesni uspjeh

Konkurencija je bila žestoka i samo najbolji natjecatelji su se penjali na postolja.

U Samoboru je od 13.01.  do 15.01.2017. održan jedan od najjačih turnira u ovom dijelu Europe koji je okupio 2100 natjecatelja iz 241 kluba iz 27 država.

Sa samo 7 natjecatelja KK Đurđevac je u izrazitoj jakoj konkurenciji osvojio 3 zlatne i 2 srebrne medalje te time bio najbolji klub na turniru i ostvario najbolji rezultat u povijesti kluba.

Uspjeh je još veći kada vidimo da su ispred njih nacionalne reprezentacije Italije, Azerbejdžana, KS USK BiH i  Slovačke, a sljedeći je Karate klub Đurđevac, prvi od svih klubova!

Zlatnu medalju osvojili su Niko Marović, Ema Čorba i Ema Juričić dok su srebrnu medalju osvojili Mateja Prevedan i Lana Hrvoić.
Osim njih na natjecanju su bili Gordan Pecikozić, Valerio Prevedan i Ivan Juričić koji ovaj put nisu osvojili medalju, ali Đurđevčani mogu biti izuzetno ponosni na njihovo sportsko ponašanje i prikazane borbe.

Veliku podršku natjecateljima na turniru davao je glavni trener Luka Cestar.

Slijedeće natjecanje je u subotu 28.01. u Nedelišću na međunarodnom turniru GRAND PRIX MEĐIMURJE.