Hrvatska kadetska rukometna reprezentacija rezultatom od 40:38 poražena je od Francuske u finalu Europskog prvensta u Koprivnici. Miličević i Martinović uvršteni u najbolju sedmorku turnira.

Koprivnica je, uz Zagreb, od 11. do 21. kolovoza bila domaćin Europskog rukometnog kadetskog prvenstva, a da navijačka atmosfera bude na vrhuncu pobrinuli su se domaći rukometaši plasmanom u finale. Kao i mnogo puta posljednjih godina u seniorskim natjecanjima, završni protivnik Hrvatskoj bila je Francuska.

Praćeni sjajnom podrškom s tribina sportske dvorane koprivničke gimnazije, hrvatski su kadeti s 2:0 otvorili susret, a vratar Panjan tome je dodao i dvije obrane. No, vrlo brzo Francuzi su se vratili, a sve do 19. minute igralo se gol za gol.

Tada hrvatski kadeti ponovno prave prednost od dva pogotka (13:11), na što Francuska odgovara serijom od 4:0.

Do kraja prvoga dijela susreta mladi Kauboji ipak su ostali hladne glave te na odmor otišli s prednošću od 19:18, za što su najzaslužniji bili vratar Miličević sa šest i Jaganjac s pet pogodaka. Na vratima je nakon prvih petnaestak minuta Panjana zamijenio Radočaj, skupivši četiri obrane.

Nakon samo devet minuta igre u nastavku, prednost Hrvatske iznosila je šest pogodaka (26:20). Furiozni ulazak u drugo poluvrijeme Hrvati su odradili na krilima raspoloženog vratara Radočaja, a da nije bilo malo brzopletosti u pokušaju stvaranja kontri, razlika je mogla biti i veća.

Uporni Francuzi nisu klonuli, a gotovo nevjerojatno zvuči da su u samo osam minuta nadoknadili zaostatak od šest pogodaka te stigli i do vodstva od 28:27. Za seriju od 8:1 najzaslužniji bio je srednji vanjski Villeminot.

Gubitak visoke prednosti vidno je uzdrmao hrvatske rukometaše, no navijači u dvorani i dalje su pružali glasnu podršku.

Stečenu rezultatsku prednost Francuzi do kraja utakmice nisu ispuštali. U nekoliko navrata činilo se da hrvatski kadeti mogu do izjednačenja, no svaki puta ispriječila se neka pogreška.

Iako poraženi, mladi Hrvati prikazali su veliku borbenost, a želja ni u jednome trenu nije bila upitna. Hrvatski rukomet zasigurno ima svjetlu budućnost. Neupitno zajedništvo prikazali su pjevanjem ‘Moje domovine’ nakon utakmice, na čemu su im zapljeskali i Francuzi.

Konačni rezultat iznosio je 40:38 u korist Francuske. U ranije odigranoj utakmici za treće mjesto Njemačka je nakon produžetaka svladala Sloveniju. Bilo je 32:31.

Nakon utakmice održano je i proglašenje najboljih igrača turnira, a najveći pljesak izazvalo je uvrštavanje pivota Adrijana Miličevića i desnog vanjskog Ivana Martinovića u najbolju sedmorku turnira. Najkorisnijim igračem natjecanja proglašen je Francuz Villeminot, koji je bio i najzaslužniji za poraz Hrvatske u finalu.