8.8 C
Utorak, 23. travnja 2024.
Turnir u streljaštvu

FOTO Mlada Ivana Babić najbolja seniorska streljačica

Seniorsko natjecanje okupilo je najviše streljača, a najbolja među njima bila je dvadesetogodišnja Ivana Babić s 84 kruga.

Streljački klub Podravka protekloga je vikenda održao tradicionalni ‘Turnir u streljaštvu’ u gađanju serijskom zračnom puškom. Natjecanje je održano u streljani na Gradskom stadionu, a okupilo je mnogo više uzvanika nego lani, koji su nastupali u četiri pojedinačne i ekipne kategorije.

Najmlađa natjecateljska kategorija bila je ona kadetska, a najprecizniji u pojedinačnoj konkurenciji bio je Ilan Blažek sa 77 krugova, dok su u ekipnom nadmetanju titulu najboljih odnijeli ‘Mladi Sušilovići i uljez’. Juraj i Viktor Sušilović, te Matija Čižmak, pogodili su ukupno 163 kruga, samo četiri više od drugoplsiranih ‘Ne znam kaj ja znam’.

Uvjerljiviju pobjedu u ekipnom natjecanju juniora odnijele su ‘Ljute crvene paprike’, odnosno Marin Jambor te Filip i Matija Verbić, koji su s 238 krugova bili nedostižni za ostale. Matija i Filip Verbić zauzeli su i prva dva pojedinačna mjesta, a za dlaku, odnosno jedan krug, bolji je bio Matija (85:84).

Seniorsko natjecanje okupilo je najviše streljača, a najbolja među njima bila je dvadesetogodišnja Ivana Babić s 84 kruga. No, nadmetanje je bilo vrlo zanimljivo, što pokazuje i smještenost prvih četvero natjecatelju unutar samo četiri kruga. Ekipni seniorski naslov pripao je ‘Ivanu i prijateljima’ koji su za svega jedan krug nadmašili ‘Cimere’. Pobjedničku ekipu činili su Ivan Kolar, Nikola Mehkek i Sandro Golubić.

Najstariji uzvanici bili su smješteni u veteransku skupinu u kojoj je prvo mjesto pripalo Mariju Evačiću s 84 kruga, dok je najbolja ekipa bila ”0” promila’. Milan Vidović te Darko i Zoran Hrenić pogodili su 222 kruga.