12.4 C
Četvrtak, 18. travnja 2024.
hk podravka

FOTO Odlični rezultati hrvača Podravke na Prvenstvu Hrvatske za kadete i na turniru u Austriji

Nakon prošlotjednog naslova prvaka Hrvatske u uzrastu starijih dječaka, vrlo blizu i naslovu prvaka u uzrastu kadeta bio je Filip Verčević.

Prvenstvo Hrvatske za kadete u hrvanju grčko-rimskim načinom održano je u subotu u Sisku. Trener Podravkaša Miroslav Mihalec na natjecanje je vodio petoricu hrvača.

Nakon prošlotjednog naslova prvaka Hrvatske u uzrastu starijih dječaka, vrlo blizu i naslovu prvaka u uzrastu kadeta bio je Filip Verčević, no nakon tri uvjerljive pobjede u kategorjiji do 50 kilograma nad Haderom Josipom (HK Zagreb), Đapićem Matejom (HK Sesvete) i Šimunkovićem Nikolom (HK Sesvetski Krajevac), pobjednički niz zaustavljen je u finalu protiv Đurića Tomislava iz HK Lika.

Drugo mjesto osvojio je i Filip Picer, ali u kategoriji do 54 kilograma. Upisao je dvije pobjede (Cigelj Ante, HK Sesvete i Zubak Lovro, HK Metalac) i jedan poraz i to od Čibarić Antonija iz HK Like.

Nakon dužeg vremena izbivanja sa strunjače, povratnik Luka Zobec osvojio je treće mjesto u kategorji do 58 kilograma. Zabilježio je dvije pobjede (Jandrć Luka, HK Petrinja; Paušić Tibor, HK Lokomotiva) i dva poraza ( Štiks Boris, HK Fami; Rabić Kristijan,HK Slatina).

Stjepan Šimunić s jednom pobjedom (Brdarić Sven,HK Metalac) i dva poraza (Hader Tomislav,HK Zagreb i Leon Meštrić,HK Vindija) plasirao se na peto mjesto u kategoriji do 85 kilograma, a bez plasmana ovaj puta ostao je Alen Nogić u kategoriji do 69 kilograma. Alen je zabilježio dvije pobjede (Šeler Vinko, HK Lokomotiva i Oršuš Dražen, HK Ludbreg) i jedan poraz (Lukač Kristian, HK Lika). No, kako njegov posljednji protivnik nije ušao u finale, njemu je onemogućen repasažni dio natjecanja, odnosno borba za medalju brončanog sjaja.

Zlato, dva srebra i bronca rezultat je nastupa hrvača Podravke u Austriji

Austrijsko mjesto Soeding u blizini Graza bilo je mjesto novih međunarodnih iskustava za sedmoricu hrvača Podravke.

Naime, na 8. Memorijalnom međunarodnom turniru Mag. Ladislav Mlynek u hrvanju slobodnim načinom za uzraste mlađih dječaka (2005.-2008.) pod vodstvom trenera Renata Begovića i Saše Šprema mladi Podravkaši kući su donijeli jedno zlatno, dva srebrna i brončano odličje.

Konkurenciju su činili hrvači iz Slovačke, Slovenije, Hrvatske i Austrije.

Najuspješniji ovaj puta bio je Patrik Raknić koji je u kategoriji do 34 kilograma osvojio prvo mjesto.

Druga mjesta osvojili su Tibor Mežnarić u kategoriji do 31 kilogram i Filip Patričević u kategoriji do 50 kilograma.

Viktor Srpak bio je treći u kategoriji do 38 kilograma.

Ivan Benko bio je na korak do postolja, osvojio je četvrto mjesto u kategoriji do 34 kilograma, a Borna Ljubić u kategoriji do 34 kilograma i Karlo Marić u kategoriji do 42 kilograma plasirali su se na peta mjesta u svojim kategorijama.

Sa četiri medalje Podravka se u ekipnom plasmanu plasirala na četvrto mjesto.