6.8 C
nastupi mladih košarkaša

Kadeti Koprivnice pobijedili, juniori poraženi u prvenstvu košarkaša

U kategoriji M-16 susreli su se mladi košarkaši Koprivnice i Križevaca. Koprivničanci su bili uvjerljivi i pobijedili rezultatom 90:42.

Mladi košarkaši Koprivnice igrali su ovaj vikend utakmice drugoga kola prvenstva u svojim dobnim kategorijama.

U kategoriji M-18 sastali su se košarkaši Koprivnice i gosti iz Virovitice. Bila je to izjednačena utakmica u kojoj su pred sam kraj pobjedu odnijeli spretniji i sretniji gosti iz Virovitice rezultatom 77:76.

Cijelu utakmicu izmjenjivale su se momčadi u vodstvu, čas bi poveli domaćini, čas gosti. Gosti iz Virovitice igrali su duge napade sa puno kontakata i ulazaka pod koš, što je rezultiralo povećim brojem prekršaja domaćina, dok je ekipa Koprivnice brzo završavala svoje napade, ponajviše šutom za tri poena. Početkom treće četvrtine gosti su poveli sa deset koševa prednosti, ali Koprivnica počinje igrati presing preko cijelog terena i u samo jednoj minuti sa minus deset dolazi do prednosti od pola koša. U zadnjoj četvrtini činilo se da domaćini drže kontrolu utakmice u svojim rukama i kad se već činilo da je utakmica dobivena, jedan nepotreban prekršaj i dvije izgubljene lopte donijele su pobjedu gostima iz Virovitice. Kod domaćina, opet kao i u prvom kolu, najbolji dojučerašnji kadeti Gerić, Vedriš i Žaja.

Već od prve četvrtine bilo je jasno koja ekipa odnosi pobjedu. Kadeti Koprivnice u prvoj četvrtini napravili su dvadesetak koševa prednosti, a to je onda dalo mogućnost treneru Balašku da rotira svih 12 igrača u preostalim četvrtinama. Kod Koprivnice posebno su se istaknuli Balaško, Kuzmić i Mikor.