5.4 C
šah

Kadeti šahista Podravke treći, Emanuel Bunić najuspješniji sudionik

Emanuel Bunić, član ŠŠK Koprivnice bio je ukupno najuspješniji sudionik lige s osvojenih 8.5 bodova iz devet kola te najbolji igrač na drugoj ploči.

Ovog vikenda u Varaždinskim Toplicama održana je završnica II.B kadetske lige u šahu u kojoj je nastupilo 17 ekipa s područja Međimurske, Varaždinske i Koprivničko-križevačke županije.

Ekipa ŠŠK Podravke u sastavu Matej Zadro, Lovro Klobučar, Josip i Lovro Koštić, te Karlo Knežević zauzela je treće mjesto sa šest pobjeda, dva remija i jednim porazom.

Pobjednik lige je ekipa ŠK Stridon iz Štrigove, a druga je bila ekipa ŠK Mladost iz Varaždinskih Toplica.

Na ligi je sudjelovala i mlada ekipa ŠŠK Koprivnice koja je osvojila šesto mjesto. U ekipi su nastupali Jan Horčička, Emanuel Bunić, Sven Džendžo, Patrik Kautero, David Pavlović i Sven Povijač.

Emanuel Bunić, član ŠŠK Koprivnice bio je ukupno najuspješniji sudionik lige s osvojenih 8.5 bodova iz devet kola te najbolji igrač na drugoj ploči. Lovro Koštić iz ŠŠK Podravke s osvojenih 8 bodova bio je treći igrač turnira i najbolji igrač na četvrtoj ploči, dok je njegov klupski suigrač Josip Koštić sa 7.5 bodova bio peti igrač turnira.

Najmlađe koprivničke šahiste očekuje važan nastup na kadetskom prvenstvu županije 22. travnja te otvoreno kadetsko prvenstvo 10. i 11. lipnja kao zadnja provjera uoči odlaska na kadetsko prvenstvo Hrvatske. Oba natjecanja održat će se u Društvenom domu u Starigradu.

[FOTO/VIDEO] KONCERT ZA PAMĆENJE Jole napunio dvorište Starog grada, Đurđevčani pjevali sve hitove

"Nosi mi se bijela boja", "Tijelo ko remek djelo" samo su neki od hitova popularnog Joleta koji su se...