4.9 C
Utorak, 16. travnja 2024.
Zvono za uzbunu

Kopićev Slaven Belupo jalovom igrom protiv Splita do trećeg poraza u nizu

Od očekivane dobre igre i pobjede, te često spominjanog “bacanja na glavu”, ponovno ništa.

U susretu 18. kola MAXtv Prve lige nogometaši Slaven Belupa doživjeli su i treći uzastopni prvenstveni poraz. Bolji je s 2:0 bio domaći Split, ostavivši Koprivničance na 17 osvojenih bodova, samo dva više od pretposljednjeg Osijeka.

Prvo poluvrijeme proteklo je uvjerljivo u znaku Splita. Domaćini su od početka susreta zagospodarili terenom te kvalitetnu igru već u 15. minuti okrunili pogotkom. Precizan je bio Pešić. Nije se dugo čekalo ni do povećanja prednosti. U 22. minuti 2:0 postavio je Bagarić.

U nastavku susreta domaći su se igrači povukli, a igru prepustili farmaceutima, no veći posjed lopte nije rezultirao i ozbiljnijim prilikama. Koprivničanci su tijekom cijelog susreta uputili samo četiri udarca prema vratima domaćeg vratara Zagorca, a nade u smanjenje prednosti nestale su isključenjem Jambora u 82. minuti, samo četiri minute nakon prve opomene.

Nakon trećeg uzastopnog poraza situacija se Koprivničancima još više zakomplicirala. Iduća dva prvenstvena ogleda igrat će u gostima, protiv Istre 1961 te vodeće Rijeke, a spas sezone tražit će idućeg tjedna u utakmici četvrtine finala Hrvatskog kupa protiv Osijeka. Utakmica na koprivničkom stadionu igra se u srijedu u 15.30 sati.