14.1 C
Novi odlični nastupi

Koprivnički atletičari vikend zaključili s tri zlata i dvije bronce

Koprivnica je u Zagrebu nastupila s tri štafete, a najuspješnije bile su limačice u sastavu Mikulec, Perošić, Sabolec i Slavinić, odnosno Mikulec, Gašparić, Sabolec i Slavinić. Najmlađe koprivničke natjecateljice broncom su se okitile u utrkama 4X60 i 4X200 metara.

Atletski klub Koprivnica proteklog je vikenda natjecatelje imao na dva bojišta. U subotu su mladi atletičari nastupili na Prvenstvu Hvatske u štafetnom trčanju na stazi, dok su već sljedećeg dana istrčali Jasenovačku milju.

Državno prvenstvo u štafetnom trčanju organizirano je po prvi puta, a domaćin je bio zagrebački atletski klub Agram.

Koprivnica je nastupila s tri štafete, a najuspješnije bile su limačice u sastavu Mikulec, Perošić, Sabolec i Slavinić, odnosno Mikulec, Gašparić, Sabolec i Slavinić. Najmlađe koprivničke natjecateljice broncom su se okitile u utrkama 4X60 i 4X200 metara.

Neuobičajenu štafetu 100-200-300-400 metara istrčali su kadeti i ciljem prošli četvrti, postavivši novi klupski rekord. Trčali su Rušak, Mikulić, Šostarić i Gregurec.

Još su uspješniji Koprivničanci bili u Jasenovcu, gdje je na rasporedu bilo štafetno natjecanje u sklopu Hrvatske atletske lige sjever.

Limačice, limači i kadeti borili su se u disciplini 4X400 metara i svi u svojim kategorijama bili najbrži.

Za limačice trčale su Sabolec, Gašparić, Rušak i Slavinić, za limače Šegović, Džendžo, Cenko i Tisaj, dok su kadeti predstavljali Prvčić, Rušak, Mikulić i Šostarić.