Košarkašice Koprivnice uspješne u mlađim kategorijama

Aktivnosti iz ŽKK Koprivnica.

Z – 16 liga:

ŽKK PODRAVAC : ŽKK KOPRIVNICA 51: 78

U utakmici, koja je direktno odlučivala o prvaku Z 16 lige, kadetkinje ŽKK Koprivnice su na gostovanju u Virju, uvjerljivo pobijedile ŽKK Podravac, rezultatom 78 : 51. Autoritativna i raznovrsna igra zbunila je domaćina toliko da nisu dobili ni jednu četvrtinu. Košarkašice Koprivnice su pak pokazale da se sustavan i naporan rad, od početka sezone, kao strpljivost i ˝ideja˝ u konačnici isplate. Nije sve u početku išlo glatko, početak lige obilježen je bolnim porazom s – 24 koša od Radosti iz Čakovca, ali nakon toga kadetkinje više ne znaju za poraz, same pobjede, uključujući i ovu. To je bila najbolja utakmica sezone. Cijela ekipa dala je maksimalan napor u obrani i napadu, a naročito petorka u sastavu : Matea Kapetanić ( 4 koša ) , Sara Delimar ( 8 koševa ) , Dora Kovačić ( 8 koševa ) , Jelena Triplat ( 19  koševa , 1 x 3 ) i najbolja Doroteja Laljek ( 35 koševa , 5 x 3 ) .

MBL LIGA

Ovog vikenda, u subotu, naše najmlađe košarkašice sudjelovale su na drugom turniru Mini basket lige koji se održavao u Virju te su ostvarile jednu pobjedu i jedan poraz.
Protiv vidljivo jačeg Podravca uspjele su se boriti prvo poluvrijeme gdje se vidjelo zalaganje i trud svih igračica, ali su u drugom poluvremenu poklekle nad stalnom igrom presinga i nisu se uspjele oduprijeti. Veseli što su upravo protiv ovakve ekipe neke od naših košarkašica upisale prve koševe na službenim utakmicama, a neke i odigrale svoje prve košarkaške minute.

Protiv Radnika je upisana pobjeda, iako nam je obrana na toj utakmici bila slabija strana (nadigrala nas je jedna igračica), a u prilog nam nije išao niti veliki broj promašenih zicera.
Međutim, upravo ovakve utakmice nam pokazuju da ima puno mjesta za napredak i nadamo se još boljim rezultatima na sljedećim turnirima.

ŽKK PODRAVAC VIRJE – ŽKK KOPRIVNICA 49 : 22
(16:10, 13:6, 8:2, 12:4)

Žufika Marđetko, Novak, Jurković 2, Škribanek 7, Stanković, Šimunija 3, Mustač, Pribanić 10, Đukin, Petrović, Sokač, Markota

ŽKK KOPRIVNICA – ŽKK RADNIK 42 : 35
(11:10, 19:3, 16:17, 6:5)
Žufika Marđetko, Novak, Jurković, Škribanek 13, Stanković, Šimunija, Mustač 5, Pribanić 18, Đukin 2, Petrović 4, Sokač, Markota

Poruka uoči Uskrsa

Velečasni Marijan Kovačić: Žalosno je što su pisanice, čokoladni zečići, slatkiši i šunka prve asocijacije na Uskrs, postali smo zaokupljeni materijalizmom

Uskrs je najvažniji kršćanski blagdan kad vjernici slave Kristovo uskrsnuće. Oni vjeruju da je Isus trpio, umro na križu...