4 C
Utorak, 16. travnja 2024.

Mlada reprezentacija Hrvatske u Koprivnici izgubila od Švicarske, gol Dejana Glavice
M

Mlada hrvatska reprezentacija nije uspjela prirediti revanš Švicarcima za visoku poraz u Sionu (0:4). Štoviše, izabranici Ive Šuška zabilježili su još jedan poraz i tako se oprostili od mogućnosti plasmana na Europsko prvenstvo sljedeće godine.

– Smatram da nismo zaslužili poraz. U drugom poluvremenu smo se nametnuli pas igrom jakoj momčadi Švicarske i napravili nekoliko prilika, ali je utakmicu odlučilo isključenje, nismo stigli napraviti zamjenu. Momci su pokazali više nego što pokazuje ljestvica – izjavio je nakon utakmice izbornik Šušak.

Hrvatska je u 11. minuti imala priliku za vodstvo, ali Vukušić nije realizirao zicer, obranio mu je vratar Bürki. Na drugoj strani nije pogriješio Lecceov napadač Seferović, nakon lijepe kombinacije sa Zuberom s ruba kaznenog prostora je u 15. minuti pogodio za vodstvo gostiju.

Hrvatska je uspjela izjednačiti u 73. minuti pogotkom igrača Slavena Belupa Dejana Glavice s 20-ak metara u donji desni kut, ali su u završnici Švicarci ipak uzeli sva tri boda. Moubandje je s lijeve strane ubacio, a pričuvni napadač Josip Drmić, član Züricha koji je zamijenio Seferovića, pogodio je iz blizine za konačnih 1:2.

KVALIFIKACIJE ZA EUROPSKO PRVENSTVO U-21

HRVATSKA – ŠVICARSKA 1:2 (0:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 1500. Sudac: Martin Strömbergsson (Švedska).

120602-hrvatska-u21-svicarska-u21HRVATSKA (4-3-2-1): Kalinić – Antolić, Pavlović, Kelić, Tičinović – Brozović, Paurević, Šarić (od 72. Maglica) – Abdurahimi (od 61. Šitum), Glavica – Vukušić. IZBORNIK: Ivo Šušak.

ŠVICARSKA (4-2-3-1): Bürki – Widmer, Schär, Affolter, Moubandje – Kasami, Buff (od 79. Abrashi) – Frei (od 69. Wittwer), Toko, Zuber – Seferović (od 60. Drmić). IZBORNIK: Pierluigi Tami.

STRIJELCI: 0:1 Seferović (15), 1:1 Glavica (73), 1:2 Drmić (90).

ŽUTI KARTONI: Šarić, Tičinović, Antolić (Hrvatska), Buff (Švicarska).

CRVENI KARTON: Antolić (87 – drugi žuti).

IGRAČ UTAKMICE: Haris Seferović (Švicarska).