Petak, 29. ožujka 2024.
karate klub đurđevac

Opet žetva medalja Đurđevčana u Somboru i Virovitici
O

S obzirom na odlične rezultate koje ostvaruju Đurđevčani su dobili službenu pozivnicu da kao jedan od najboljih karate klubova u Hrvatskoj dođu na međunarodni turnir NIKON OPEN 2017 koji se održava ovaj vikend, 11.03.2017., u Sofiji, u Bugarskoj.

Karate klub Đurđevac nastupio je u zadnja dva vikenda na dva međunarodna turnira.

Na 20. memorijalnom turniru Igor Anđelković koji se održao 25.02.2017. u gradu Somboru u Srbiji nastupilo je oko 300 natjecatelja iz 21 kluba i 3 države.

S nastupa u Somboru // Foto : KK Đurđevac

Na ovaj turnir otišli su sa 4 natjecatelja te osvojili 2 zlatne, 2 srebrne i 2 brončane medalje. Najbolji rezultat ostvario je Teo Bušić osvojivši zlatnu i srebrnu medalju u dvije kategorije dok je isto tako dobar rezultat ostvario i Niko Marović osvojivši zlatnu i brončanu medalju u dvije kategorije. Valerio Prevedan osvojio je srebrnu i Ivan Juričić brončanu medalju.

U Virovitici na jakom međunarodnom turniru se okupilo 706 natjecatelja iz 81 kluba i 8 država. Na turniru su nastupili sa 13 natjecatelja u 19 kategorija i osvojili 6 zlatnih, 2 srebrne i 3 brončane medalje te u ukupnom poretku klubova koji su nastupili u borbama i katama osvojili 3. mjesto i nagradu Laptop Acer. Rezultat je još bolji ako gledamo da su na ovom natjecanju bili najbolji klub u borbama.

Najbolji rezultat u Virovitici postigli su Ema i Ivan Juričić osvojivši svaki po dvije zlatne medalje u dvije  starosne kategorije. Osim njih zlatne medalje su osvojile sestre Ema i Lorena Čorba dok su srebrne osvojili Matija Špoljar i Niko Marović, a brončane Teo Bušić, Valerio Prevedan i Niko Marović  u drugoj kategoriji.

Za klub su još nastupili Mateja Prevedan 5. mjesto, Lea Hrženjak, Sonja Turčić, Patrik Zlatec i Sebastijan Mesarov 5. mjesto.

Sa natjecateljima je na oba natjecanja bio trener Luka Cestar  koji je i odradio pripreme zajedno sa trenerom Ivanom Đurocijem.

S obzirom na odlične rezultate koje ostvaruju Đurđevčani su dobili službenu pozivnicu da kao jedan od najboljih karate klubova u Hrvatskoj dođu na međunarodni turnir NIKON OPEN 2017 koji se održava ovaj vikend, 11.03.2017., u Sofiji, u Bugarskoj dok drugi dio ekipe odlazi na KUP JADRANA koji se održava u Splitu.