5.1 C
Međunarodna liga

Pobjeda i poraz Koprivničanki na domaćem parketu

Koprivnica je u nedjelju ugostila peti krug, odnosno deveto i deseto kolo, Međunarodne ženske regionalne košarkaške lige za mlađe kadetkinje.

Uz domaću ekipu Koprivnice, u dvorani Branimir nastupilo je Viškovo te gošće iz Slovenije, Krka i Maribor. Koprivničanke su upisale pobjedu i poraz, dok je najuspješniji, s dvije pobjede, bio Maribor.

Domaće košarkašice prvi su dvoboj odradile protiv slovenske Krke u kojem su već nakon prve četvrtine stvorile prednost od šest koševa. Nakon uspavanog starta gošće se vraćaju te sljedeće dvije četvrtine završavaju s ukupnih 31:15, što se, unatoč pozitivnom kraju Koprivnice, pokazalo nedostižnim. Susret je završio rezultatom 55:50 u korist gostiju.

U drugom su susretu Koprivničanke iskoristile brojne tehničke pogreške ekipe Viškova te stigle do slavlja od 65:54. Domaće igračice sigurnu prednost gradile su sve do završnog dijela utakmice, a parketom je dominirala Triplat s čak 27 koševa.

U preostala dva jučerašnja susreta uvjerljive pobjede zabilježile su Mariborke. Rezultatom 77:54 nadigrale su Krku, dok je 53:34 bilo dovoljno za svladavanje Viškova.

Nakon petog kruga i osam odigranih utakmica, ekipa Koprivnice jučerašnjom je pobjedom stigla do omjera 2-6, preskočivši na četvrtoj poziciji Viškovo. Maribor je drugi, Krka treća, dok je Zagreb sa stopostotnim učinkom i dalje u uvjerljivom vodstvu.

[FOTO/VIDEO] KONCERT ZA PAMĆENJE Jole napunio dvorište Starog grada, Đurđevčani pjevali sve hitove

"Nosi mi se bijela boja", "Tijelo ko remek djelo" samo su neki od hitova popularnog Joleta koji su se...