Blijeda predstava

Slaven Belupo nevidljiv protiv slavljeničkog Hajduka

Neuvjerljivu igru Koprivničanaca pogotcima su iskoristili Sušić i Nižić te s konačnih 2:0 razveselili domaće navijače.

Nogometaši Slavena Belupa i drugi su puta ove sezone poraženi od Hajduka. Neuvjerljivu igru Koprivničanaca pogotcima su iskoristili Sušić i Nižić te s konačnih 2:0 razveselili domaće navijače.

Nastavak hrvatske MAXtv Prve lige upriličili su jučerašnjom utakmicom Rijeka i Lokomotiva, dok su danas na rasporedu bili dvoboji Osijeka i Istre 1961, odnosno Hajduka i Slavena Belupa.

Splitska momčad u slavljeničkoj je atmosferi dočekala Koprivničance. Lijepo ispunjeni Poljud slavio je 105. klupski rođendan, no očekivanja ni s jedne ni druge strane nisu bila previsoka, iako su Splićani kao favoriti krenuli u susret. Oba kluba u zimskom prijelaznom roku doživjela su mnogo promjena. Hajduk je ostao bez kapetana Milovića i mladog veznjaka Balića, dok su koprivnički sastav napustili Crepulja, Mihaljević te stoperi Potokar, Mikulić i Galović, kojem je završila posudba.

Trener Slavena Belupa Željko Kopić na poljudski travnjak izveo je izrazito napadački sastav. U veznome redu od prve minute krenuli su Jambor, Arap i nenajavljeni Brlek, koji se posljednjih nekoliko dana borio s virozom, dok su ispred njih bili Ozobić, Križman i Delić. Uz standardnog Međimorca, na stoperskoj poziciji startao je i novopridošli Musa. Gordan Barić zamijenio je Purića.

Početno ispitivanje snaga odužilo se na većinu prvog poluvremena. Hajdukovi nogometaši imali su neznatno veći posjed lopte, no bez prave prilike igralo se sve do 36. minute kada je pored gola tukao Ozobić. Koprivničanci su postajali sve konkretniji, a kada se već čekao sučev zvižduk za kraj prvog dijela, Hajdukov Tino-Sven Sušić iskoristio je loše postavljanje gostujuće obrane i sigurnim udarcem svladao vratara Rozmana.

Nastavak utakmice izglednom prilikom otvorili su Splićani, no udarac Bencuna obranio je Rozman. Domaća momčad nastavila je stvarati prilike i kontrolirati igru, a u 75. minuti stigli su do povećanja prednosti. Nakon akcije iz kornera visoko skače Nižić i neobranjivo pogađa za vodstvo Hajduka od 2:0.

Bizarna situacija dogodila se na gostujućoj klupi nekoliko minuta prije Hajdukova pogotka. U igru je trebao ući Muzafer Ejupi, no zbog krivog prijavljenog broja na dresu suci to nisu dozvolili.
U 82. minuti sudac Jović nakratko je prekinuo igru jer su iz zraka na teren ispuštene goruće baklje.

Do kraja dvoboja situacija na terenu nije se mnogo promijenila. Splićani su sigurnim slavljem stigli do 12. ovosezonske pobjede i s 42 osvojena boda učvrstili se na trećem mjestu na ljestvici. Slavenaši su novim porazom ostali na sedmoj poziciji, s bodom manje od Intera koji sutra dočekuje Split.

Nogometaši Slavena Belupa u drugom su poluvremenu uputili samo jedan udarac prema Kalinićevim vratima. Bio je to Edsonov pokušaj s tridesetak metara koji je otišao daleko od vratiju. Još jedna blijeda ovosezonska predstava daleko je od zadovoljavajuće za koprivničke navijače i pruža lošu uvertiru za nastavak sezone.

U idućem kolu, 21. veljače, Slaven Belupo na Gradskom stadionu dočekuje Osijek, dok će se u ponedjeljak znati i polufinalni parovi Hrvatskog kupa.