5.4 C
Pobjeda u zadnji čas

Slaven ‘tricom’ poslao Zagreb prema Drugoj HNL

Nakon serije od četiri susreta bez postignutog pogotka, Slavenaši su u posljednje dvije put do protivničke mreže pronašli u čak sedam navrata.

Nogometaši koprivničkog Slavena Belupa u 34. su kolu MAXtv Prve lige gostovali kod davljenika Zagreba i u samom završetku utakmice stigli do pobjede od 3:0. Precizni su bili Barić te dva puta Ejupi, od kojeg jedino Interov Nestorovski ima bolji ovosezonski učinak.

Koprivničanci su u susret ušli potpuno rasterečni, iako je trener Željko Kopić naglasio kako imaju obvezu do kraja prvenstva odigrati najbolje što znaju. S druge strane, u grčevitoj borbi za opstanak u prvoligaškom društvu, Zagreb je imao imperativ pobjede pa se očekivao i uraganski ulazak domaćina u utakmicu, uzevši u obzir i dvije pobjede u nizu koje im daju vjetar u leđa.

No ipak, uraganskog početka nije bilo. Nije bilo ni udarca u okvir Rozmanova gola u prvome poluvremenu. Zagrepčani su igrali kao da je pitanje opstanka već riješeno. Pitanje opstanka i teoretski su u prošlome kolu riješili Farmaceuti pa su bez žaljenja prihvatili Zagrebovu igru i strpljivo čekali svoje prilike.

U prvome dijelu ozbiljno su zaprijetili Ejupi i Savić, no prava uzbuđenja uslijedila su tek u nastavku susreta, odnosno u samoj završnici.

U 81. minuti, na dodavanje Christensena, u domaćem kaznenom prostoru najbolje se snašao Gordan Barić i domaće, malobrojne, navijače bacio u očaj.

Do povećanja vodstva gosti su stigli već dvije minute kasnije. Dugom loptom Pokrivač je uposlio Ejupija, a jedan od najboljih napadača lige iskoristio je izuzetno lošu reakciju Zagrebovih stopera te uz malo problema loptu ipak poslao iza domaćeg vratara Livakovića.

Muzafer Ejupi akciju je završio i u devedesetoj minuti. Kombinirali su Arap, Barić i Christensen, a na asistenciju posljednjeg, svoj drugi pogodak na utakmici neobranjivim je udarcem postigao Ejupi. Bio je to njegov 15. prvenstveni pogodak ove sezone, što ga odvaja od Rijekina Bezjaka i stavlja na drugo mjesto prvoligaške ljestvice strijelaca. Bolji je s 20 golova jedino Interov Nestorovski.

Drugom uzastopnom pobjedom Farmaceuti su ostavili velike izglede za osvajanje šeste pozicije, za kojom zaostaju samo dva boda, a ususret finalu Kupa veseli i efikasnost kakvu Koprivničanci prikazuju u tim utakmicama. Nakon serije od četiri susreta bez postignutog pogotka, Slavenaši su u posljednje dvije put do protivničke mreže pronašli u čak sedam navrata.

[FOTO/VIDEO] KONCERT ZA PAMĆENJE Jole napunio dvorište Starog grada, Đurđevčani pjevali sve hitove

"Nosi mi se bijela boja", "Tijelo ko remek djelo" samo su neki od hitova popularnog Joleta koji su se...