9.9 C
liga prvakinja

Agonija se nastavlja, podravkašice u Danskoj upisale novi dvoznamenkasti poraz
A

Podravku za tjedan dana čeka još jedno teško gostovanje, ovaj put u Bukureštu. Ta utakmica igra se iduće nedjelje u 16 sati.

Još jedan poraz, možemo reći očekivan, upisale su rukometašice Podravke u Ligi prvakinja. U odgođenoj utakmici 10. kola gostovale su danas kod danskog Esbjerga te na kraju izgubile 30:17. Da će ostati bez bodova, znalo se unaprijed, upitna je bila samo razlika.

Esbjerg je vrlo moćan, vodeći je na ljestvici, ima visoke ambicije, dok je Podravka posljednja i odrađuje utakmice, jer s ove pozicije ne može nikuda. U takvim okolnostima, Dankinje su odmah krenule silovito i već nakon sedam minute imale plus pet. Bilo je 6:1. Ta prednost samo je rasla i na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 18:7. Znači, Podravka je u prosjeku zabijala svake četiri minute.

U nastavku su domaće cure malo stale na kočnicu pa se ta prednost nije previše razvlačila. Završilo je 30:17, a u koprivničkim redovima najefikasnije su bile Stelmakh (5) i Milosavljević (4). Kao što smo već ranije pisali, od ovih poraza ne treba raditi senzaciju, to je jednostavno trenutna realnost, na koju su se nadovezale brojne ozljede. Nema druge nego pričekati da ova agonija završi pa se posvetiti domaćim natjecanjima.

Podravku za tjedan dana čeka još jedno teško gostovanje, ovaj put u Bukureštu. Ta utakmica igra se iduće nedjelje u 16 sati. Nakon toga u Koprivnicu dolazi mađarski FTC i za kraj ostaje gostovanje u Podgorici, kod tamošnje Budućnosti.