PREMA IZBORU NAŠE REDAKCIJE

[ANKETA] Glasajte za najboljeg igrača 15. kola Prve ŽNL, evo tko su nominirani
[

Glasovanje traje do kraja utorka, zaključno do 00:00 sati.

Proteklog vikenda odigrani su susreti 15. kola Prve županijske nogometne lige, a jednako kao i u prethodnom kolu, golova, dobrih utakmica i rezultatskih iznenađenja nije izostalo.

U narednim kolima, na našem portalu svakog ponedjeljka možete glasati za igrača koji je po vašem mišljenju bio najbolji u prethodnom kolu, a mi ćemo izdvojiti nekoliko pojedinaca koji su svojim igrama, golovima i asistencijama zaslužili ulazak u izbor za najboljeg igrača Prve ŽNL u 14. kolu. Podsjetimo, u prvom proljetnom kolu za najboljeg igrača izabrali ste Miroslava Šklebara iz molvarske Mladosti.

Vodeće Bratstvo iz Kunovca i u ovom je kolu potvrdilo da neće gubiti bodove na ‘malim’ utakmicama i da su nakon dugo vremena ozbiljan kandidat za naslov. Kunovčani su u nedjelju na Old Traffordu ugostili Močile i rutinski slavili s 3:1. Poveli su u 32. minuti preko Darija Katane, a do novog pogotka došli su 68. minuti kada je pogodio Vid Bartolić. U 80. minuti utakmice pogodak za Močile i za 2:1 postigao je Igor Čani, međutim u 90. minuti pogodak za konačan rezultat i pobjedu Bratstva postigao je Patrik Pasariček. Kako su nam rekli iz kluba, još jednu odličnu utakmicu odigrao je Bartolić, postigao je pogodak i upisao u asistenciju, tako da on ulazi u izbor za najboljeg igrača kola.

Vid Bartolić // Izvor: NK Bratstvo Kunovec (Facebook)

Spomenimo još kako su nogometaši Bratstva trenutno vodeća momčad prvenstva s 39 bodova, odnosno jednim bodom više od drugoplasirane molvarske Mladosti.

Derbi utakmica 15. kola Prve ŽNL igrala se u nedjelju na Parku prinčeva u Drnju, gdje je domaćin Tomislav ugostio Mladost iz Molvi. Prema svim najavama, Mladost je bila favorit, ali to je trebalo pokazati na terenu protiv uvijek neugodnog Tomislava. Tvrdu utakmicu odlučio je Ivan Šignjar koji je u 60. minuti susreta postigao pogodak za Mladost koja je slavila s konačnih 1:0 i upisala velika tri boda na izuzetno teškom gostovanju. Kako su nam rekli sami igrači pobjedničke momčadi, igrač susreta bio je Sandro Vidojević, koji ulazi u izbor za najboljeg igrača kola.

Sandro Vidojević (plavi dres) // Ustupio Sandro Vidojević

Nakon što su u prošlom kolu remizirali s Osvitom iz Đelekovca (2:2), nogometaši Sloge iz Koprivničkog Ivanca u nedjelju su na domaćem terenu igrali protiv Lipe iz Hlebina. Sav nogometni puk očekivao je rutinsku pobjedu Ivančana, pogotovo nakon što je već u 28. minuti utakmice glavni sudac pokazao drugi žuti karton Dominiku Greglu, tako da su nogometaši Sloge imali brojčanu nadmoć. Međutim, utakmica im nikako nije išla u korist, a kako to obično biva u nogometu, kad ne zabiješ pogodak onda ga primiš. Za veliku pobjedu Lipe pobrinuo se stoper Goran Bukvić koji je pogodio mrežu Sloge u 86. minuti utakmice, te smo ga odlučili uvrstiti u izbor za najboljeg igrača kola.

goran bukvić
Goran Bukivć (u plavom dresu) // Foto: Ivan Balija

Naš posljednji igrač kojeg smo uvrstili u izbor za igrača kola je Fran Puklavec, vratar Osvita iz Đelekovca koji je svoju momčad u subotu spasio od poraza protiv Miklinovca. Što se tiče samog susreta, Osvit je poveo u 26. minuti preko Joze Paradžika, a Miklinovec je izjednačio u 58. minuti preko Matije Majetića koji je odigrao odličan susret. Desetak minuta prije kraja Majetić je izborio najstrožu kaznu, a loptu je uzeo iskusni Mate Milas, međutim njegovo slabašan udarac obranio je vratar Puklavec i tako svojoj momčadi osigurao bod na teškom gostovanju u kojem su išli prema porazu.

Utakmica Miklinovec Osvit
Fran Puklavec // Foto: Vedran Tkalec

Glasanje za najboljeg igrača 15. kola Prve ŽNL traje do kraja utorka, zaključno do 00:00 sati. Pritom treba napomenuti kako je ovo tek naše skromno mišljenje, koje smo krojili uz pomoć samih aktera utakmica. Po svakom kolu izabrat ćemo četiri igrača iz četiri najprivlačnije, odnosno najjače utakmice, a sve kako bismo dodatno popularizirali županijski nogomet.