11.5 C
PREMA IZBORU NAŠE REDAKCIJE

[ANKETA] Glasajte za najboljeg igrača ekstra zanimljivog 21. kola Prve ŽNL, evo tko se našao u izboru
[

Glasanje za najboljeg igrača 20. kola Prve ŽNL traje do kraja utorka, zaključno do 00:00 sati.

Proteklog vikenda odigrani su susreti 21. kola Prve županijske nogometne lige, koje je ponudilo nekoliko rezultatskih iznenađenja.

U narednim kolima, na našem portalu svakog ponedjeljka možete glasati za igrača koji je po vašem mišljenju bio najbolji u prethodnom kolu, a mi ćemo izdvojiti nekoliko pojedinaca koji su svojim igrama, golovima i asistencijama zaslužili ulazak u izbor za najboljeg igrača Prve ŽNL u 21. kolu. Podsjetimo, u prošlom kolu za najboljeg igrača izabrali ste Marina Bosmana iz sigečke Mladosti.

Nakon što su prošlog vikenda u izvrsnoj utakmici ‘razmontirali’ Bratstvo iz Kunovca, nogometaši Sloge iz Koprivničkog Ivanca jučer su napravili ogroman ‘kiks’ koji bi ih u konačnici mogao koštati prvog mjesta. Ivančani su u Kunovcu na Old Traffordu kao domaćini izgubili od Tomislav Radnika iz Svetog Ivana Žabna s minimalnih 1:0. Pogodak odluke postigao je Matija Dimović u 53. minuti utakmice. Nogometaši Tomislav Radnika već su prije pokazali da su protiv momčadi iz vrha posebno ‘napaljeni’, međutim Ivančani si svakako ovakav kiks nisu smjeli dopustiti, pogotovo ne u trenutku kada su bili na samo tri boda zaostatka od vodećeg Bratstva.

matija dimović

U izbor za igrača kola uvrstili smo Dimovića, koji je prema riječima čelnih ljudi Tomislav Radnika odigrao odličnu utakmicu, a u konačnici i postigao pogodak za velika tri boda.

Kiks Ivančana objeručke su prihvatili nogometaši Bratstva iz Kunovca koji su u subotu teškom mukom pobijedili Miklinovec s 1:0. Međutim, nakon kiksa Ivančana, Kunovčanima nije važno s koliko su razlike pobijedili Miklinovec, već da su makar i ‘na mišiće’ uzeli tri boda i sada imaju šest bodova prednosti u odnosu na Slogu. U tvrdoj utakmici, pogodak vrijedan pobjede postigao je Patrik Pasariček u 45. minuti utakmice.

U izbor za igrača kola uvrstili smo Pasaričeka bez kojega bi Kunovčani teško stigli do trijumfa u Miklinovcu.

patrik pasariček
Pasariček (u plavom dresu) postigao je pogodak vrijedan tri boda // Foto: Mladen Šajković Bahrija

Da često favorit na papiru ne pobjeđuje glatko, pokazala je utakmica između posljednjeplasirane Viktorije iz Vojakovca i četvrtoplasiranog Tomislava iz Drnja. S obzirom na to da se Viktorija bori za ‘goli život’ i objektivno gledajući imaju najslabiji kadar u Prvoj ŽNL, od Tomislava se očekivala relativno lagana pobjeda, međutim domaći nogometaši dobrano su namučili goste iz Drnja. U 31. minuti susreta Viktorija je povela preko Kolarića koji je bio siguran realizator najstrože kazne, ali već šest minuta kasnije Tomislav je stigao do izjednačenja preko Bačija. Utakmica je mirovala sve do 81. minute, a onda slijedi prava drama. Prvo je Babok pogodio za novo vodstvo Viktorije, a u 90. minuti susreta za 2:2 ponovno zabija Bači. Utakmica je otišla u duboku sudačku nadoknadu i kada se mislilo da će susret završiti podjelom bodova, za pobjedu Tomislava pogodio je Hrženjak.

U izbor za igrača kola uvrstili smo Bačija koji u drugom dijelu polusezone igra zaista briljantno, radi ono što zna najbolje, a to je postizanje pogodaka bez kojih bi Tomislav imao puno manje bodova na svojem kontu.

Tomislav Drnje Slaven Belupo
Bači briljira iz kola u kolo // Foto: Vedran Tkalec

Nakon serije loših rezultata i čak sedam utakmica bez pobjede, nogometaši Kalinovca konačno su uspjeli upisati pobjedu, a slavili su na gostovanju kod Lipe iz Hlebina (3:2). Kalinovčani su u vodstvo stigli u 24. minuti utakmice preko Guskovića, a majstor Belobrk je u 32. minuti susreta povisio na 0:2. No nogometaši Lipe ubrzo se vraćaju u utakmicu s dva pogotka. Prvo je u 57. minuti gol postigao Jalševec, a nakon toga je rezultat u 76. minuti poravnao Gregl. Nakon toga na scenu ponovno stupa Gusković, koji svojim drugim pogotkom postavlja konačnih 3:2.

Kalinovčani su tako upisali važnu pobjedu u borbi za ostanak u prvoligaškom društvu, a u izbor za igrača kola uvrstili smo Josipa Guskovića.

josip gusković
Gusković (u plavom dresu) zabio je dva gola protiv Lipe // Ustupio NK Kalinovac

Glasanje za najboljeg igrača 20. kola Prve ŽNL traje do kraja utorka, zaključno do 00:00 sati. Pritom treba napomenuti kako je ovo tek naše skromno mišljenje, koje smo krojili uz pomoć samih aktera utakmica. Po svakom kolu izabrat ćemo četiri igrača iz četiri najprivlačnije, odnosno najjače utakmice, a sve kako bismo dodatno popularizirali županijski nogomet.

Could not load the poll.

Festival nogometa

SLAVEN – HAJDUK U Koprivnicu stižu ‘pokisli’ Bili, Radeljić: Trudit ćemo se da Hajduk ne “ispliva” iz krize rezultata

Traju posljednje pripreme momčadi, ali i terena za subotnju utakmicu na koprivničkom Apašu. U podravski metropolu stiže splitski Hajduk,...