Petak, 29. ožujka 2024.
PREMA IZBORU NAŠE REDAKCIJE

[ANKETA] Glasajte za najboljeg igrača ‘ludog’ 20. kola Prve ŽNL, evo tko se našao u izboru
[

Glasanje za najboljeg igrača 20. kola Prve ŽNL traje do kraja utorka, zaključno do 00:00 sati

Proteklog vikenda odigrani su susreti izuzetno uzbudljivog 20. kola Prve ŽNL koje je ponudilo čak 36 pogodaka na ukupno sedam susreta. Dakle, po utakmici je palo više od pet golova.

U narednim kolima, na našem portalu svakog ponedjeljka možete glasati za igrača koji je po vašem mišljenju bio najbolji u prethodnom kolu, a mi ćemo izdvojiti nekoliko pojedinaca koji su svojim igrama, golovima i asistencijama zaslužili ulazak u izbor za najboljeg igrača Prve ŽNL u 20. kolu. Podsjetimo, u prošlom kolu za najboljeg igrača izabrali ste Miroslava Manjića iz vojakovačke Viktorije.

Najvažniji susret dosadašnjeg dijela prvenstva u nedjelju se igrao na Old Traffordu gdje je prvoplasirano Bratstvo ugostilo Slogu. Uoči samog susreta, Kunovčani su imali šest bodova prednosti u odnosu na Ivančane, tako da su pobjeda i bodovi bili izuzetno važni za obje momčadi. Nogometašima Bratstva pobjeda bi dala ogromnih devet bodova prednosti i nakon dugih devet godina bili bi na korak do titule, dok je nogometašima Sloge to bio  posljednji vlak da se vrate se u utrku za naslovom prvaka.

Ivančani su nošeni briljantnim Mariom Racom pobijedili Kunovčane s čak 7:2. Iako je utakmica bila sjajna, treba izdvojiti majstora Raca koji je postigao pet pogodaka i to s takvom lakoćom da se njegova igra treba uvesti u anale županijskog nogometa. Koliko je bio efikasan govori podatak da je u razdoblju od 17. do 33. minute postigao hattrick protiv nemoćnog vrata Malogorskog koji nije imao ni sekunde šanse protiv vidno raspoloženog Raca. Ivančani su inače poveli već u 4. minuti susreta preko plemenitog veznjaka Čibarića, a nakon Racovog hattricka, prvo poluvrijeme je pogotkom za 5:0 zaključio Baku. U nastavku susreta Bartolić je zabio iz jedanaesterca za 5:1, a nakon toga opet na scenu nastupa Rac koji zabija dva vezana pogotka, prvo u 55., a potom u 61. minuti. Konačan rezultat u 86. minuti utakmice postavio je Pasariček.

bratstvo - sloga
Mario Rac briljirao je protiv Bratstva i postigao pet pogodaka // Snimio Mladen Šajković Bahrija

Za igrača utakmice bez ikakve dvojbe izabrali smo Raca koji je s novih pet pogodaka došao do brojke od 28 prvenstvenih golova u tekućoj sezoni i ulazi u izbor za najboljeg igrača kola.

Općinski derbi susret igrao se i u Sigecu gdje su nogometaši tamošnje Mladosti ugostili Panoniju iz Peteranca. Utakmice između ova dva kluba uvijek su zanimljive pošto se radi o susjednim mjestima, ali svakako treba reći da je Sigečanima ova utakmica bila puno važnija pošto im svaki osvojeni bod donosi mirnu završnicu sezone, odnosno ostanak u prvoligaškom društvu. Nogometaši Mladosti u tome su naumu uspjeli i pobijedili Peterančane s 2:0. U vodstvo ih je u 47. minuti doveo zagrebački španer Ezgeta, a pitanje pobjednika u 59. minuti riješio je Marino Bosman.

Za igrača utakmice odabrali smo ‘domaćeg dečka’ Bosmana, uvijek vrijednog i zahvalnog igrača kojemu je pogodak protiv rivala Panonije nagrada za dobru igru i beskompromisnost na terenu, a mi smo ga odlučili nagraditi izborom za najboljeg igrača kola.

Marino Bosman (u plavom dresu) odigrao je odličnu utakmicu protiv rivala Panonije // Foto: Ivan Balija

Po uzoru na Raca, na Krbuljinu je briljirao i Ivan Šignjar, koji je za svoju Mladost-Molve u susretu protiv ‘fenjeraša’ Viktorije iz Vojakovca postigao također pet pogodaka. Molvarci su inače slavili s 10:1, a osim pet pogodaka Šignjara, za Mladost-Molve golove su još zabili Vjekoslav (2) i Tomislav Kolar, Marić i Piskor, dok je kakav takav utješni pogodak za Viktoriju postigao Kolarić.

Za igrača utakmice potpuno opravdano smo izabrali Šignjara koji ulazi i u izbor za najboljeg igrača kola. Na svome kontu sada ima 14 prvenstvenih zgoditaka.

Ivan Šignjar (u crvenom dresu) zabio je pet pogotka protiv Viktorije// Foto: Ivan Balija

Do nove pobjede jučer su stigli i nogometaši Tomislava iz Drnja koji su na svome Parku prinčeva ugostili Miklinovec i slavili s 3:2. Tomislav je u vodstvo stigao u 32. minuti preko Bačija, a isti igrač zabio je pogodak za 2:0 u 48. minuti susreta. Nogometaši Miklinovca u susret se vraćaju u 52. minuti kada pogodak postiže Majetić, ali Tomislav u 65. minuti utakmice povisuje na 3:1 preko Bukovca. Konačan rezultat od 3:2 u 85. minuti autogolom postavlja Petran.

U izbor za najboljeg igrača kola odabrali smo Bačija koji nakon privatnih problema ponovno igra u životnoj formi i pokazuje da je ljubav prema nogometu ipak presudila. Tomislav bez njega i s njime nije ista momčad, što je pokazao i u jučerašnjoj pobjedi protiv Miklinovca.

Tomislav Drnje Slaven Belupo
Bači briljira iz kola u kolo // Foto: Vedran Tkalec

Glasanje za najboljeg igrača 20. kola Prve ŽNL traje do kraja utorka, zaključno do 00:00 sati. Pritom treba napomenuti kako je ovo tek naše skromno mišljenje, koje smo krojili uz pomoć samih aktera utakmica. Po svakom kolu izabrat ćemo četiri igrača iz četiri najprivlačnije, odnosno najjače utakmice, a sve kako bismo dodatno popularizirali županijski nogomet.