16.3 C
PREMA IZBORU NAŠE REDAKCIJE

[ANKETA] Glasajte za najboljeg igrača odličnog 22. kola Prve ŽNL, evo tko su nominirani igrači
[

Glasanje za najboljeg igrača 22. kola Prve ŽNL traje do kraja utorka, zaključno do 00:00 sati

Proteklog vikenda odigrani su susreti izuzetno zanimljivog 22. kola Prve županijske nogometne lige, koje je ponudilo odličnih utakmica i mnoštvo golova.

U narednim kolima, na našem portalu svakog ponedjeljka možete glasati za igrača koji je po vašem mišljenju bio najbolji u prethodnom kolu, a mi ćemo izdvojiti nekoliko pojedinaca koji su svojim igrama, golovima i asistencijama zaslužili ulazak u izbor za najboljeg igrača Prve ŽNL u 22. kolu. Podsjetimo, u prošlom kolu za najboljeg igrača izabrali ste Matiju Dimovića iz redova Tomislav Radnika iz Svetog Ivana Žabna.

matija dimović
Dimović je ponio titulu najboljeg igrača 21. kola // Ustupio Tihomir Smuđ

Derbi susret 22. kola svakako je bio onaj između Mladosti iz Sigeca i Lipe iz Hlebina, susjednih mjesta koja već godinama gaje rivalitet. Utakmica je bolje počela za Lipu koja je povela već u 11. minuti preko stopera Bukvića, a taman pred kraj prvog poluvremena, točnije u 41. minuti, rezultat je poravnao Petrović. U drugom dijelu susreta isti je igrač u 63. minuti zabio pogodak za vodstvo Sigečana, a u 69. minuti za povećanje vodstva na 3:1 zabija Mateo Bosman. Konačan ‘udarac’ za Lipu u 89. minuti zadao je Benotić.

Sigečani su tako došli do vrijedna tri boda, a pobjeda je slađa s obzirom na to da je došla protiv vječitih rivala. U izbor za najboljeg igrača kola uvrstit ćemo Lovru Petrovića koji je kreirao preokret svoje Mladosti i postigao dva izuzetno važna pogotka.

lovre petrović
Petrović (u plavom dresu) je postigao dva izuzetno važna pogotka  // Ustupio Lovre Petrović

Sjajnu utakmicu u Močilama odigrali su nogometaši Osvita iz Đelekovca koji su s 2:0 pobijedili domaćina Močile. Đelekovčani su poveli u 12. minuti preko Nikole Drvarića, a u 90. minuti utakmice pobjedu je fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca potvrdio iskusni stoper Lončar.

U izbor za najboljeg igrača kola odlučili smo uvrstiti Matiju Lončara koji osim što je prekrasnim pogotkom potvrdio pobjedu svojeg Osvita, odigrao je sjajnu utakmicu i mirnoćom rješavao svaku eventualnu prijetnju napadača Močila.

matija lončar
Lončar je protiv Močila postigao fantastičan pogodak iz slobodnog udarca // Izvor: NK Osvit Đelekovec (Facebook)

Nakon što su u prošlom kolu s dosta muke pobijedili posljednjeplasiranu Viktoriju iz Vojakovca (3:2), nogometaši Tomislava iz Drnja i jučer su potvrdili da im je najslađe pobjeđivati utakmice u sudačkoj nadoknadi. Bez Bačija i nekoliko standardnih prvotimaca, na Parku prinčeva ugostili su Dravu iz Novigrada Podravskog te slavili s 2:1, ali doslovno u posljednjim trenucima utakmice. Drava je u vodstvo stigla već u 10. minuti susreta preko Šimeka i s tim se rezultatom otišlo na predah. U nastavku susreta Tomislav dolazi u vodstvo već u prvom napadu, a strijelac izjednačujućeg pogotka bio je Hrženjak. Već kada se mislilo da će utakmica završiti podjelom bodova, Tomislav je, slično kao i u utakmici protiv Viktorije, postigao pobjedonosni pogodak u sudačkoj nadoknadi. Kao i protiv Vojakovca, pogodak za nova tri boda zabio je Hrženjak.

U izbor za najboljeg igrača kola uvrstili smo Hrvoja Hrženjaka koji je do sada postigao 17 prvenstvenih pogodaka, a ono što je najvažnije, zabija presudne i redovno donosi bodove Tomislavu.

Utakmica Bratstvo kunovec Drnje
Hrženjak se ‘specijalizirao’ za pogotke u sudačkoj nadoknadi // Foto: Vedran Tkalec

Nakon šokantnog poraza u prošlom kolu od Tomislav Radnika iz Svetog Ivana Žabna s kojim su se gotovo pa oprostili od naslova prvaka, nogometaši Sloge iz Koprivničkog Ivanca jučer su se donekle iskupili za šokantan poraz, a s visokih 6:0 pobijedili su Kalinovac. Od prve minute bilo je jasno da Kalinovčani protiv Ivančana nemaju što tražiti, a posebno je raspoložen bio nigerijski internacionalac Muhammad Baku koji je postigao četiri pogotka. Prvi pogodak zabio je u 15. minuti, nakon toga u 23., hattrick je kompletirao u 54., a svoj četvrti pogodak postigao je u 85. minuti susreta. Osim Bakua, pogotke za Slogu postigli su Umar Tahir i Komes.

U izbor za najboljeg igrača kola uvrstili smo brzonogog Bakua koji se već sada pokazao kao odlično pojačanje za Slogu, a protiv Kalinovca je bio posebno raspoložen, pogotovo u nedostatku Raca, koji je zbog ozljede propustio utakmicu u Kalinovcu.

bratstvo - sloga
Baku (u zelenom dresu) zabio je Kalinovcu četiri pogotka // Snimio Mladen Šajković Bahrija

Glasanje za najboljeg igrača 22. kola Prve ŽNL traje do kraja utorka, zaključno do 00:00 sati. Pritom treba napomenuti kako je ovo tek naše skromno mišljenje, koje smo krojili uz pomoć samih aktera utakmica. Po svakom kolu izabrat ćemo četiri igrača iz četiri najprivlačnije, odnosno najjače utakmice, a sve kako bismo dodatno popularizirali županijski nogomet.