6.5 C
PREMA IZBORU NAŠE REDAKCIJE

[ANKETA] Glasajte za najboljeg igrača odličnog 24. kola, evo koji su nogometni ‘majstori’ nominirani za laskavu titulu
[

Glasanje za najboljeg igrača 24. kola Prve ŽNL traje do kraja utorka, zaključno do 00:00 sati

Proteklog vikenda odigrani su susreti 24. kola Prve županijske nogometne lige, koje je ponudilo nekoliko odličnih utakmica, a na nogometnim travnjacima diljem županije je ‘palo’ 36 golova raspoređenih na sedam utakmica.

U narednim kolima, na našem portalu svakog ponedjeljka možete glasati za igrača koji je po vašem mišljenju bio najbolji u prethodnom kolu, a mi ćemo izdvojiti nekoliko pojedinaca koji su svojim igrama, golovima i asistencijama zaslužili ulazak u izbor za najboljeg igrača Prve ŽNL u 23. kolu. Podsjetimo, u prošlom kolu za najboljeg igrača izabrali ste Matiju Dimovića iz redova Tomislav Radnika iz Svetog Ivana Žabna.

Za gledatelje svakako je najprimamljivija utakmica 24. kola Prve ŽNL bila ona između Tomislava iz Drnja i Osvita iz Đelekovca, riječ je o lokalnom derbiju koji se igrao jučer na Parku prinčeva u Drnju. Prema svim prognozama, apsolutnu ulogu favorita opravdali su domaći nogometaši koji su Osvit pobijedili s ‘čistih’ 5:0, a utakmica će ostati u pamćenju po odličnoj izvedbi Hrženjaka, napadača Tomislava. Hrženjak je zabio za vodstvo Tomislava u 25. minuti, a samo šest minuta kasnije postigao je pogodak za 2:0. Odličnu izvedbu kompletirao je u 38. minuti svojim trećim pogotkom na utakmici, odnosno postigao je hattrick za samo 13. minuta. Preostala dva pogotka za Tomislav postigli su Varović u 65. minuti te Bači u 85. minuti susreta.

U izbor za igrača kola odlučili smo uvrstiti upravo Hrvoja Hrženjaka, koji je bio ključan čovjek u pobjedi Tomislava protiv Osvita, a s tri pogotka na jučerašnjoj derbi utakmici, Hrženjak je stigao do brojke od 21. ligaškog pogotka ove sezone.

Utakmica Bratstvo kunovec Drnje
Hrženjak je ‘briljirao’ protiv Osvita i postigao hattrick // Foto: Vedran Tkalec

Krupnim koracima prema prvoj tituli prvaka Prve ŽNL nakon dugih devet godina idu nogometaši Bratstva iz Kunovca koji su na svome Old Traffordu s čak 9:0 pobijedili Panoniju iz Peteranca. Prvo ime susreta s četiri pogodaka bio je Pasariček, tri pogotka nadodao je Bartolić, a po jedan pogodak postigli su Mišura i Levak. Matematika je sada za Kunovčane veoma jednostavna, ako u sljedećem kolu pobijede Osvit iz Đelekovca, i matematički će kolo prije kraja osigurati toliko željeni naslov prvaka. Prema trenutnoj situaciji na tablici, Kunovčani imaju 60 osvojenih bodova, odnosno četiri boda više od drugoplasirane Mladosti-Molve.

U izbor za najboljeg igrača kola uvrstit ćemo Patrika Pasaričeka, koji cijelu sezonu igra u odličnoj formi, a protiv Panonije je postigao četiri pogotka tako da je svakako zaslužio ući u izbor za najboljeg igrača 24. kola Prve ŽNL.

patrik pasariček
Pasariček (u plavom dresu) zabio je Panoniji četiri pogotka // Foto: Mladen Šajković Bahrija

Dugo su dugo navijači Miklinovca čekali na prvu proljetnu pobjedu svojih ljubimaca, a to se dogodilo protekle subote kada je Žuta podmornica pobijedila Kalinovac s 4:1 i tako prekinula negativnu seriju od čak 10 utakmica bez pobjede. Miklinovčani su u Kalinovcu poveli u šestoj minuti preko Milasa, a pogodak za dvostruku prednost u 45. minuti bio je djelo Majetića. U drugom poluvremenu, Miklinovčani su pokazali da nisu zaboravili pobjeđivati, pa su pogotcima Roberta Kolara i Haluseka stigli na velikih 4:0, dok je utješni pogodak za Kalinovčane u 74. minuti postigao Jurić.

Prema riječima čelnih ljudi Miklinovca, odličnu utakmicu odigrao je Dino Halusek, kojeg ćemo uvrstiti u izbor za najboljeg igrača 24. kola.

ŽNL Miklinovec
Halusek (u žutom dresu) je odigrao odličan susret protiv Kalinovca // Foto: Ivan Balija

U odličnoj formi po završetku sezonu jesu nogometaši Mladosti iz Sigeca, koji su jučer ostvarili treću uzastopnu pobjedu, a ovog puta su bili bolji od Močila (3:2). U sjajnoj utakmici poveli su Sigečani u 21. minuti preko Petrovića, a zatim Močile preko Posavca i Švagelja u samo pet minuta stižu do rezultatskog preokreta i konačnog rezultata prvog dijela utakmice. Drugi dio susreta u potpunosti je pripao Sigečanima koji su više željeli pobjedu, prvo su izjednačili u 68. minuti autogolom Mađarića, da bi konačnih 3:2 u 76. minuti postavio Pejić.

U izbor za najboljeg igrača 24. kola odlučili smo uvrstiti Lovru Petrovića, igrača koji iz kola u kolo pokazuje da je pravo pojačanje za Sigečane, a i protiv Močila je odigrao odličnu utakmicu i uvelike pomogao u osvajanju tri boda.

Igrač kola

Glasanje za najboljeg igrača 24. kola Prve ŽNL traje do kraja utorka, zaključno do 00:00 sati. Pritom treba napomenuti kako je ovo tek naše skromno mišljenje, koje smo krojili uz pomoć samih aktera utakmica. Po svakom kolu izabrat ćemo četiri igrača iz četiri najprivlačnije, odnosno najjače utakmice, a sve kako bismo dodatno popularizirali županijski nogomet.