5.7 C

Atletika // Ivana Treščec druga u Hrvatskoj u krosu na 800 metara
A

Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u krosu održano je Kutini, a to je ujedno bilo i posljednje natjecanje za mlađe kategorije Atletskoga kluba Koprivnica u ovoj uspješnoj sezoni.

Na ovo prvenstvo je otputovalo 19 atletičara. Najbolji plasman ostvarila je limačica Ivana Treščec koja je na stazi od 800 metara osvojila drugo mjesto te time ostvarila svoj najveći uspjeh, a u istoj utrci Enya Sever zauzela je 10 mjesto.

Ivana Treščec sa srebrnom medaljom // Foto: AK KoprivnicaKod limačica su nastupile i Anja Slavinić, Marija Gašparić, Josipa Mikulec te Rajna Perošić. Kod limača su nastupili: Fran Katinčić, Petar Cenko i Tony Gerenčer.

Za mlađe kadete stazu od 1000 m najbolje je prošao Marko Gregurec koji je osvojio sedmo mjesto, Luka Šostarić osvojio je 12. mjesto, a nastupili su još: Ivan Mikulić, Albert Rušak i Leopold Jurić.

Kod kadetkinja na 2000 m Nikolina Ferenčić zauzela je 12. mjesto. Junior Domagoj Rašan na stazi od 6000 m zauzeo je šesto mjesto.

Seniorska utrka bila je duga 10000 m, u njoj je Zoran Žilić zauzeo ćetvrto mjesto, Goran Gregurec osmo mjesto, a Oliver Orešić u cilj je stigao deseti.