bepov memorijal

Babić na koprivničkoj premijeri izbacio Lokomotivu s tračnica, u finalu čeka Budućnost koja je nakon penala riješila Krim
B

Lokomotiva je imala samo početno vodstvo i to je to , sve ostalo bilo je u rukama podravkašica

Rukometašice Podravke Vegete plasirale su se u finale 16. Memorijala koji se igra u čast i sjećanje na Josipa Samaržiju Bepu. U večerašnjem polufinalu bile su bolje od Lokomotive, koju su izbacile s tračnica s 25:16. U finalu, koje se igra sutra u 20 sati, čeka ih Budućnost, koja je nakon sedmeraca bila bolja od Krima. Regularno je bilo 21:21, u konačnici 25:24.

Što se tiče Podravkine utakmice, na predstavljanje nove ekipe predvođene Željkom Babićem došlo je 500-tinjak gledatelja, a svi oni, očekivano, su gledali tvrdi i pomalo nervozan dvoboj, kakvi su svi kontra Lokomotive. Oba sastava su prilično nova i u stvaranju, pa je bilo dosta rotacija, a bolje su otvorile aktualne hrvatske prvakinje iz Zagreba, koje su nakon pet minuta imale 3:1. No tu su stale, nisu zabile sljedećih 10-ak minuta pa je Podravka preokrenula i držala do poluvremena prednost od dva gola. Nakon 30 minuta bilo je 10:8, a moglo je biti i više da Babićeve djevojke nisu promašile dva sedmerca (Guskić i Barišić).

Ključne minute bile su početne u drugom poluvremenu, kada je Podravka napravila nedostižnu prednost. Posebno je razigrana u tim minutama bila Barišić s tri komada, tako da je nakon 40 minuta igre na semaforu pisalo 16:9. Obrana je bila na visokoj razini, Bešen vrlo dobra između vratnica, a napad je dobro funkcionirao tako da su Koprivničanke održavale prednost bez većih problema. Sve do konačnih 25:16.

Od igračica treba izdvojiti odličnu Ukrajinku Stelmakh, ujedno i jedinu strankinju u aktualnom sastavu, koja je bila najučinkovitija u domaćim redovima sa šest komada, a dobre su bile u Barišić, Guskić, Pandža, sestre Kalaus, baš kao i vratarka Bešen. Ustvari, cijela ekipa odigrala je vrlo dobro i Babić može biti zadovoljan, pogotovo kada se zna da ekipu tek uigrava. Kao što smo rekli, finale protiv Budućnosti je sutra u 20 sati, a ulaz u dvoranu je besplatan.