6.8 C
europska liga

‘Babićeva Gospa’ nije se ukazala ni u Danskoj! Podravka odigrala najbolje dosad, ali ostala kratka za pet golova, zadnja je na ljestvici
'

Slijede dva tjedna europske pauze, a onda u nedjelju, 5. veljače, u Koprivnicu dolazi Nykobing

Tri poraza u tri utakmice i uvjerljivo zadnje mjesto u skupini rezime je rukometašica Podravke u Europskoj ligi. Sreću, nažalost, nije donijelo ni gostovanje u Danskoj, gdje je Nykobing upravo pobijedio Podravku s 28:23. Za utjehu možemo reći da su koprivničke rukometašice odigrale najbolje dosad, iako je ponovno bilo dosta tehničkih pogrešaka, no griješile su i Dankinje, što zbog brze igre, što zbog Podravkine obrane, koja je ovaj put bila nešto agresivnija.

U prethodna dva kola, pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon prvih 30 minuta, a ovaj put to nije bio slučaj. Nakon vodstva od 2:1, Podravka je bila konstantno u minusu, najviše četiri gola (9:5), no uporno se vraćala, imala kod 9:8 i priliku za izjednačenje, no do njega nije došla. Također, Bešen je bila solidna, imala je u prvom poluvremenu pet obrana, ali i tri presječene lopte tako da je Podravka držala korak i na odmor otišla s dva gola minusa, bilo je 12:10.

U nastavku se dobro držala prvih pet minuta, no tada je pala u crnu rupu, domaće igračice napravile su seriju 4:0 i otišle na plus pet. Ipak, Babićeve djevojke malo po malo su se vraćale, ponovno došle na minus dva, no ključni korak nikako nisu uspjele napraviti pa je Nykobing stalno bio u vodstvu tri do četiri gola, koliko je bilo i 10 minuta prije kraja. Međutim, šest minuta prije kraja Podravka je preko Šimare smanjila na minus dva, što je označilo neizvjesnu završnicu i time-out domaćeg trenera.

Larissa Kalaus najbolja, prodarila i vratarka Bešen

Sljedeći domaći napada nije urodio plodom, Stelmakh je, s druge strane, smanjila na minus jedan, no to je, nažalost, bilo to. Nepunu minutu kasnije Nykobing je već bio na plus tri i Podravka je svoju šansu ispustila. Na kraju je poražena 28:23. Šteta, jer bilo je perioda dobre igre, ali ti periodi su bili kratki, a ponovno je bilo i dosta tehničkih pogrešaka s kojima se Babić što prije mora pozabaviti.

Napomenimo da je kod Podravke najraspoloženija bila Larissa Kalaus s osam pogodaka, po tri su dodale Stelmakh i Šimara, a Bešen je imala 11 obrana, odnosno bila je na 32 posto, što je znatno više nego prva dva kola.

Slijedi europska pauza, no počinje domaće prvenstvo u kojem će Podravka igrati protiv Umaga i Osijeka, a odradit će i dvije pripremne utakmice protiv jedne mađarske ekipe kako bi igračice što spremnije dočekale Nykobing, koji u četvrtom kolu dolazi u Koprivnicu. Taj dvoboj igra se u nedjelju, 5. veljače, s početkom od 14 sati.