4.3 C

Bepov memorijal // Budućnost prejaka za Podravku, Iuventa bolja od Krima
B

Budućnost je prejaka, ima sjajnu ekipu, i Podravka Vegeta u takvim okolnostima nije mogla više: Podravka Vegeta – Budućnost 17:23 (8:13).

Prije početka utakmice turnir je prigodnim govorom otvorio zamjenik gradonačelnice Koprivnice Mišel Jakšić.

Podravka Vegeta je igrala hrabro, dosta je pucala, ali tu je bila kvaka: niz lopti išlo je ravno u golmanicu Budućnosti Marinu Rajčić (prije Vukčević; Žderić nije uopće bila na golu), ona se proslavila, dok se to ne bi moglo reći za Milenković u 1. poluvremenu na golu Podravke Vegete.

U drugom dijelu Kapitanović je iskazala veću sigurnost, ali s golmanicama će se trebati još raditi. Inače, Podravka Vegeta nije stala tokom cijele utakmice, no sve se svodilo na igru vanjskih, krila neprimjetna. Budućnost je gotovo ravnopravno raspodijelila golove na glavne pucačice (Bulatović, Cvijić, Mehmedović) i na ”sporedne” (Petrović, Neagu, Knežević).

Budućnost je doprvak Europe. Ekipa od koje se može učiti. Dan prije održan je zajednički trening Podravke Vegete i Budućnosti, pa je to zbrojeno s utakmicom korist za dograđivanje igre Koprivničanki.

UTAKMICA 1. KOLA 9. MEMORIJALA JOSIPA SAMARŽIJE BEPA

PODRAVKA VEGETA – BUDUĆNOST 17:23 (8:13)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 500. Suci: Dražen Gladović i Goran Volenik (oba Hrvatska).

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-), Kapitanović (19+0), Milenković (4+-); Nikšić, Šenvald, Živković 3, Džono, Nemaškalo 2, Papac, Vidak, A. Oremović, Maljak, Tatari 4, Trifunović 1, Elez 4(2), Čović 3. TRENER: Goran Mrđen.

BUDUĆNOST: Rajčić (19+0), Žderić (-); Petrović 3, Neagu 3(1), Dalby, K. Bulatović 5(2), N. Bulatović 1, Ramusović, Cvijić 5, Mehmedović 4, Despotović, Pavičević, Byzdra, Knežević 2. TRENER: Dragan Adžić.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 2(2), Budućnost 3(3).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 0 minuta, Budućnost 8 minuta (Ramusović, Cvijić, Byzdra, Knežević)..

IGRAČICA UTAKMICE: Marina Rajčić (Budućnost).

IUVENTA BOLJA OD KRIMA

Iuventa Michalovce, slovački prvak, u prvoj utakmici 1. kola 9. memorijalnog zturnira Josip Samaržija Bepo pobijedila je slovenske prvakinje, ljubljanski Krim Mercator, s 36:34 (16:19). Kod pobjednica istaknule su se na desnom krilu Trehubova (10 golova), pivot Homakova i golmanica koja je ušla u 2. poluvremenu Krebs (11 obrana).

Krim Mercator oslabljen je. Najbolje igračice ima u desnom krilu/desnom vanjskom Alji Koren i vanjskoj igračici Bajramovskoj. Golmanski par Stefanišin (8) i Marinček (2) s 10 obrna bio je upola slabiji od tri golmanice Iuvente Krebs (11), Gubikove (4) i Zykove (5) i njihovih 20 obrana.

IUVENTA MICHALOVCE – KRIM MERCATOR 36:34 (16:19)

KOPRIVNICA – Gimnazijska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Igor Hunjadi i Marijo Zečević (oba Hrvatska).

IUVENTA MICHALOVCE: Krebs (11+0), Gubikova (4+-), Zykova(3+2); Kucher 2, Dziurova 1, Kiškova, Szollosiova 6, Vargova, Habankova 2, Homakova 7, Nagyova 2, Hruščakova 3, Bačikova 3(1), Trehubova 10(2). TRENER: Borys Petrovskyj.

KRIM MERCATOR: Stefanišin (8+0), Marinček (2+0); Jurič 1, Luković 4, Čečkova 1, Zrimšek, Pavlova, Hrnčić 1, Bajramovska 7, Beganović, Bak 1, Lambevska, Koren 9(1), Janković 1(1), Gregorc 2, Barič 7(2), Urbančić. TRENERICA: Marta Bon.

SEDMERCI: Iuventa Michalovce 5(3), Krim Mercator 6(4).

ISKLJUČENJA: Iuventa Michalovce 6 minuta (Trehubova 2+2, Hruščakova 2), Krim Mercator 6 minuta (Jurič, Hrnčić, Bajramovska).

IGRAČICA UTAKMICE: Tetyana Trehubova (Iuventa Micjalovce).