14.3 C

Biciklisti Rotora nastupili na brdsko-biciklističkom maratonu na Rabu
B

Sandy Kovačević i Gordan Pazić // Foto: BK RotorU nedjelju, 4. svibnja održan je 1. brdsko-biciklistički maraton na otoku Rabu nazvan Grab The Bike And Ride na kojem su nastupili i vozači BK Rotora Nino Berta, Sandy Kovačević, Gordan Pazić i Siniša Herman.

Staza je bila odlična, ali katastrofalno označena što je uzrokovala totalno lutanje na nekim mjestima, a naročito na dužoj ruti. Zbog toga se organizator ispričao i sa sucima odlučio da se neće bodovati duža ruta, pa je Nino Berta ostao bez plasmana u kategoriji elite na stazi dužine 80 km.

Sandy Kovačević u kategoriji sport na 80 km bio je izvrstan i završio utrku s vodećima u grupi, ali su prva dva mjesta neshvatljivo dodijeljena dvojici s kraćom kilometražom pa je proglašen četvrtim.

Gordan Pazić nastupio je u kategoriji licenciranih rekreativaca na stazi dužine 40 km i osvojio drugo mjesto.

U kategoriji master B, na stazi dužine 40 km, Siniša Herman osvojio je šesto mjesto.

Vozačima Rotora ovo je bila dobra priprema za Brdsko-biciklistički maraton koji će se ove nedjelje održati u Koprivnici.