6.8 C

Bilen i Purić strijelci za pobjedu protiv Primorja
B

090122-slaven-mU trećoj prijateljskoj utakmici u sklopu priprema u Medulinu, igrači Slavena Belupa u četvrtak su postigli i treću pobjedu. Zahvaljujući pogocima Marija Bilena i Vedrana Purića, Farmaceuti su sa 2:0 nadvisili Primorje iz Ajdovščine, pretposljednji klub na ljestvici slovenske lige.

Farmaceuti u Medulinu ostamju do nedjelje, a u subotu će odigrati prijateljsku utakmicu s pulskim drugoligašem Istrom 1961, kojeg vodi bivši Slavenov trener Elvis Scoria.

Protiv Primorja su igrači iz Koprivnice bili uvjerljivo bolji suparnik, stvorili su desetak prilika i kontrolirali igru, dok su Slovenci tek jednom zaprijetili, udarcem iz daljine. Već u 4. minuti Vručina je tukao iz blizine, ali je pogodio vanjski dio mreže. U 7. minuti Šafarić je uposlio Vručinu na desnoj strani, nakon njegova ubačaja glavom je tukao Kresinger, a vratar Primorja loptu je odbio do Bilena koji iz blizine postiže pogodak za 1:0.

U 13. minuti udarac Jajala obranio je Nenezić, odbijanac je Vručina smjestio u mrežu, ali iz zaleđa. U 17. minuti Jajalo odlično upošljava Vručinu, koji je malo zakasnio na tu loptu. Šafarić je u 32. minuti dobro tukao iz slobodnog udarca, no slovenski vratar je uz pomoć vratnice spasio mrežu.

U 54. minuti bilo je 2:0. Čaval je ubacio s lijeve strane, Kresinger i vratar Milič bili su u skoku, a lopta se odbila do Purića, koji lako pogađa za 2:0. Uslijedile su brojne izmjene s obje strane, no Slaven je i dalje dominirao. U 60. minuti Kresinger glavom upućuje slab udarac, a u 63. Poredski tuče pored gola. Udarac je iskušao i Dvorneković u 65. minuti, tukao je s 20 metara iznad grede.

PRIJATELJSKA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – PRIMORJE 2:0 (1:0)

MEDULIN – Igralište 6 hotela Medulin. Gledatelja 50. Sudac: Komlenić (Medulin). Pomoćnici: Bezelj i Žudetić (obojica iz Pule).

SLAVEN BELUPO: Pelin – Purić (od 73. Rogulj), Kokalović, Maras, Čaval (od 73. Lapić) – Poldrugač (od 76. Gregurina) – Šafarić (od 76. Jakšinić), Bilen (od 76. Delić), Jajalo (od 65. Dvorneković) – Kresinger (od 62. Poredski), Vručina (od 58. Jurić). TRENER: Mile Petković.

PRIMORJE: Nenezić (od 46. Milič) – Krstič (od 73. Džuzdanović), Blagus (od 76. Mehanović), Ostojič, Cvijanović – Teinovič (od 53. Kalin), Klepczarek, Panikvar (od 67. Horvat) – Selimi (od 57. Rafael), Marjanovič – Milenković (od 65. Vidmar). TRENER: Vjekoslav Lokica.

STRIJELCI: 1:0 Bilen (7), 2:0 Purić (54).