5.4 C
vruće gostovanje

Blijedi Hajduk slavio protiv još bljeđeg Slavena, slijedi pauza, a zatim i tri domaće utakmice koje će usmjeriti cijelu sezonu
B

Slijedi reprezentativna pauza, a nakon nje u Koprivnicu dolaze redom Istra i Varaždin u sklopu prvenstva te Hajduk u polufinalu kupa

Nakon što su prije tjedan dana pali protiv Lokomotive, nogometaši Slaven Belupa danas su se našli na novom, teškom gostujućem iskušenju. Čekao ih je vrući Poljud i Hajduk, koji uvijek mora ići na pobjedu. S druge strane, o pozitivnom rezultatu morali su razmišljati i gosti, jer borba za Europu je velika, a svaki bod puno znači. Također, bila je to uvertira u polufinale kupa, što će biti utakmica sezone i za jedne i za druge, a u ovoj današnjoj bolje su se snašli Splićani i slavili s minimalnih 1:0.

Zekić je, sad već po običaju, opet imao određenih problema sa sastavom, koji je danas bio prilično obrambeno nastrojen. Stoperi su bili Božić, Tepšić i Soldo, na bekovima su nisko stajali Hlevnjak i Martinaga, vezu su držali Marina i Mudražija, krilima ordinirali Crnac i Talys, dok je Manaj bio usamljen naprijed.

Dakle, slavenaši su od prve minute stali u čvrsti obrambeni blok, koji hajdukovci nikako nisu mogli probiti. Istina, imali su jednu polupriliku u 15. minuti i to je bilo sve vrijedno spomena što se tiče domaćina u prvih pola sata. S druge strane, nije ni Slaven previše razmišljao o napadu, ali je prvi zaprijetio udarcem na gol, i to u 28. minuti, kada je Martinaga opalio s dobrih 30-ak metara, a lopta je prohujala pored lijeve vratnice domaćeg vratara Lučića.

Do kraja poluvremena Hajduk je pokušavao zabiti, jednom i prijetio udarcem preko Krovinovića, ali ništa konkretnog nismo vidjeli i na odmor se otišlo netaknutih mreža, uz slabo izdanje s obje strane. Barem što se tiče napadačke igre.

Mikanović rasparao mrežu Čovića

U drugi dio Zekić je krenuo s dvije promjene. Umjesto Manaja i Talysa ušli su Hoxha i Jambor, a odmah je i živnulo na travnjaku i dvaput se u prvih pet minuta stvorila gužva u Čovićevom petercu. Srećom, Splićani nisu dobro reagirali i ponovno je Slaven uspostavio linije koje se teško probijaju.

Hajduk se opet mučio, baš kao i u prvom poluvremenu, prilika nije bilo i sve je mirisalo na nulu, ali to je odlučio promijeniti Mikanović eurogolom. Igrala se 72. minuta kada je od prve zahvatio jednu odbijenu loptu i snažnim udarcem s otprilike 18 metara gotovo rasparao mrežu Čovića. Bio je to udarac koji ne bi obranila ni dva vratara. Baš mu je sjela, kako se to popularno kaže.

Pokazalo se 20-ak minuta kasnije, bio je to pogodak koji je odlučio pobjednika. Tako su Farmacaeuti ostali na samo sedam proljetnih bodova i tri zabijena gola te su sedmi na ljestvici, s time da bi mogli pasti i na osmo mjesto, ako sutra Lokomotiva pobijedi u Puli. Unatoč tome, Slaven je i dalje u borbi za gornji dio ljestvice, odnosno pozicije koje vode u Europu, jer mu treći Osijek bježi samo četiri boda. Ali mora početi zabijati i pobjeđivati.

Prva prilika bit će za dva tjedna, kada u Koprivnicu dolazi vrlo nezgodna Istra. Taj dvoboj igra se u petak, 31. ožujka, a do tada će prvenstvo mirovati zbog reprezentativnih obaveza. Odmah nakon toga na Apaš dolazi i Varaždin, a par dana kasnije i Hajduk u polufinalu kupa. Dakle, pred slavenašima su tri domaće utakmice odluke koje će usmjeriti kompletnu sezonu.

[FOTO/VIDEO] KONCERT ZA PAMĆENJE Jole napunio dvorište Starog grada, Đurđevčani pjevali sve hitove

"Nosi mi se bijela boja", "Tijelo ko remek djelo" samo su neki od hitova popularnog Joleta koji su se...