8.5 C

Boks // Koprivnički boksači uspješni na Otvorenom prvenstvu Koprivnice
B

U Sportskoj dvorani Gimnazije Frana Galovića u Koprivnici održano je treće međunarodno Otvoreno prvenstvo Koprivnice u boksu u organizaciji Boks kluba David. Za BK David je nastupilo osam boksača i jedna boksačica.

Prvi meč otvorio je Jakov Pavleković u kategoriji mlađih kadeta do 36 kg te tijesno izgubio na bodove od dvije godine starijeg protivnika Franceska Zahirovića.

Drugi meč imao je Borna Lončarić protiv slovenskog boksača Tilena Tudija, također starijeg dvije godine, te čudnom odlukom sudaca izgubio na bodove.

Treći borac Petar Kuhar u kategoriji kadeta do 60 kg pobijedio je Leonarda Mujakiča iz BK Sesvete te je osvojio i pehar za najboljeg kadeta Prvenstva.

Četvrti je bio Robert Ravnjak u kategoriji juniora do 52 kg, pobijedio je Josipa Baškarada iz BK Sesvete.

Peti meč odboksao je državni reprezentativac i višestruki državni prvak Antonio Tkalčić u kategoriji juniora do 60 kg te velikom dominacijom pobijedio Valentina Vidovića iz BB Gracijano, a osvojio je i pehar za najboljeg boksača juniora Otvorenog prvenstva Koprivnice.

Dora Ormuš odlična je bila u svom prvom meču // Foto: BK David

Šesti meč boksala je Dora Ormuš u kategoriji mlađih seniorki do 56 kg te tijesno izgubila protiv iskusnije Anite Kljaić iz BK Sesvete te su obje osvojile pehar za najborbeniji par prvenstva, a Dori je ovo ujedno bio prvi meč kojeg je prema riječima trenera Dražena Kuhara odboksala savršeno.

U sedmom meču nastupio je Ivan Lončarić u kategoriji seniora do 60 kg protiv Tadeja Črnoga iz Slovenije te izgubio na bodove. I Ivanu je to bio prvi meč.

Osmi meč boksao je Josip Matić u kategoriji seniora do 75 kg i pobijedio Mateja Markotu iz BK Graciano.

Posljednji borac BK Davida Adrian Topić izgubio je od Jure Kukeca u kategoriji seniora do 75 kg zadobivši posjekotinu arkade te nije mogao nastaviti meč, a nastupio je bolestan, s temperaturom i gripom.

– Ovim putem zahvaljujem se svim sudionicima turnira što su svojim prisustvom uveličali ovo prvenstvo, a od srca se zahvaljujem i svim volonterima koji su nam pomagali kod ovoga turnira. Velika hvala svima – poručio je Dražen Kuhar, trener i predsjednik Boks kluba David.