18.7 C

Bolan poraz // Nesigurni vratar Rozman i nesmotreni Ozobić poklonili pobjedu Interu iz Zaprešića
B

Slaven Belupo upisao je drugi ovosezonski poraz te tako prekinuo niz od četiri utakmica bez poraza. Iako su Koprivničanci na poluvremenu imali minimalnu prednost, Inter je bio uporniji te preokretom stigao do svoje prve ovosezonske pobjede.

Ovaj rezultat potvrdio je pravilo da u susretu ovih dviju momčadi puni plijen gotovo uvijek odnosi domaćin.

Za razliku od prošle utakmice protiv Osijeka, trener Slaven Belupa Željko Kopić odlučio se za jednu promjenu u sastavu. Na klupi je ostavio Savića, dok je priliku od prve minute dobio Štiglec.

Prvu ozbiljniju priliku na susretu, u 4. minuti, imali su domaćini iz Zaprešića. Spretniji od Slavenove obrane bio je Ottochian te izbio sam pred vratara Rozmana, koji je na kraju izašao kao pobjednik.

Nakon toga Slaven Belupo kratko preuzima kontrolu igre, ali osim nekoliko slabašnih udaraca iz daljine ne uspijeva stvoriti ozbiljniju šansu. Ubrzo se posjed lopte izjednačava, što dovodi do novih izglednih prilika Zaprešićana. Prvo se u 15. minuti neugodni Ottochian sjurio pored Purića i povratnom loptom pronašao Nestorovskog, no njegov udarac uspio je blokirati Međimorec. Nešto kasnije, nakon ubačaja Šoljića, Begić glavom loptu šalje iznad gola.

Igra se bez šansi sve do 36. minute kada Slaven Belupo dolazi do pogotka i vodstva. S lijeve strane Štiglec šalje loptu u kazneni prostor na utrčalog Ejupija. Interova obrana nespretno odbija loptu koja dolazi do Delića, a on je iz blizine šalje u mrežu.

Slaven Belupo sigurno je priveo prvo poluvrijeme kraju te još jednom zaprijetio preko Ejupija, no Interov vratar Posavec bio je spreman.

Drugo poluvrijeme krenulo je bez promjena u sastavima, a prvu priliku stvorili su domaćini preko Nestorovskog, no njegov udarac otišao je preko gola.

U 56. minuti, bolju igru u nastavku Inter je ubrzo okrunio pogotkom. Slobodan udarac, koji je i sam izborio, izveo je Blažević, te preciznim udarcem loptu pospremio u Rozmanov kut. Slovenski vratar nije ni trepnuo.

Dvije minute kasnije novi problemi za Slaven Belupo. Ozobić neoprezno ulazi u duel i visoko podignutom nogom udara Glavinu u vrat. Izravni crveni karton i Slaven igru nastavlja s desetoricom. Trener Kopić morao bi kazniti Ozobića zbog svog poteza jer je momčad ostavio na cjedilu. I on sam vjerojatno je svjestan svoje gluposti jer je do kraja utakmice tužan pratio igru iza žičane ograde.

U redove Koprivničanaca uvlači se nervoza, što Zaprešićani i više nego dobro koriste. Nakon kornera, lopta se odbija do izvođača Ottochiana, koji se lako rješava Purića i ponovno je vraća u kazneni prostor. Viši od svih u skoku je Nestorovski koji sigurno zabija za preokret i vodstvo Intera 2:1. Dojam je da je Rozman ponovno drijemao.

Zaprešićani potpuno preuzimaju kontrolu igre te uspijevaju još dvaput ozbiljnije zaprijetiti. Slaven Belupo loše se snalazi s desetoricom igrača i prvi udarac u drugom poluvremenu, tek u 90. minuti, upućuje Štiglec no to je laka zadaća za domaćeg vratara Posavca.

Nakon vrlo dobre igre prikazane u prvom dijelu, Koprivničanci su pomalo opušteno krenuli u nastavak te dozvolili Interu da preuzme inicijativu. Nakon isključenja Ozobića, Zaprešićani su potpuno zagospodarili terenom te mirno priveli utakmicu kraju.

U sljedećem kolu, 23. kolovoza u 19 sati, Slaven Belupo ugostit će trenutačnog fenjeraša Zagreba.