11.7 C

Boljom igrom u nastavku Slaven prošao u četvrtfinale Kupa
B

081029-caval-mSlaven Belupo je boljom igrom u drugom poluvremenu došao do pobjede od 2:0 i eliminirao kutinsku Moslavinu u osmini finala Hrvatskog nogometnog Kupa. U nastavku je Slaven bio mnogo bolji od domaćina i osigurao pobjedu golovima Čavala i Jurića, a dosta prilika je propušteno.

U prvom poluvremenu Slaven Belupo je imao više od igre. Golova, međutim, nije bilo. Poznato je da je za trenera Petkovića u Kupu važan samo prolaz, a svejedno mu je hoće li se to ostvariti u 90 ili 120 minuta ili na jedanaesterce. U eliminacijskim susretima, u nokaut sustavima to je tako, a svaki suparnik je vrijedan respekta. Tzv. mali znali su zagorčati život tzv. velikima. Uostalom, Moslavina je sjajno ”zagazila” u Kup, a ”skalp” uzet Šibeniku svakako je za čestitku, ali i za sve iduće suparnike narančasto svjetlo opreza. Tako se ponašao i Slaven Belupo.

Prvo poluvrijeme, dakle, što se tiče igre i kvalitete nogometa dosta nezanimljivo. Gosti su imali više izglednih prigoda, osobito preko Kresingera. On u 19. minuti nije iskoristio vrlo dobru prigodu nakon ubačaja Šafarića. U 26. minuti loptu je u šesnaesterac ubacio s lijeve strane Čaval, a Kresinger je pucao glavom pokraj gola. No, najzrelija prigoda Slavena Belupa bila je u 38. minuti, a propustili su je Kresinger i Šafarić nakon odličnog centaršuta Čavala. I domaći su imali svoje minute. Najzreliju prigodu imali su pred kraj poluvremena, u 41. minuti, kada je Bilen napravio prekršaj na 20 metara, u zoni opasnih šuteva. Slobodni udarac dobro je izveo Barać, ali je Pelin, koji se nalazio na golu umjesto Rodića, tu loptu vrlo dobro obranio.

Drugo poluvrijeme donijelo je promjene. Igralo se bolje. Gost je imao znatno više prigoda i to stoga što jr Slaven Belupo u nastavku krenuo nešto snažnije u igru i bio mnogo bolji od domaćina. Stvorio je nekoliko stopostotnih prigoda, koje su propustili realizirati Kresinger, Jajalo, Vručina i Nynkeu te Jurić, koji je minutu prije kraja povisio na 0:2. A Slaven Belupo u vodstvo od 0:1 u 60. minuti doveo je najbolji igrač utakmice Čaval, nakon akcije s Vručinom. U zadnjih desetak minuta Farmaceuti su promašili bar 4-5 stopostotnih prigoda. Domaćini nisu imali ni jednu ozbiljniju prigodu, pobjeda Slavena Belupa je zaslužena i treba spomenuti da je Pelin bio vrlo siguran na golu.

HRVATSKI NOGOMETNI KUP, OSMINA FINALA

MOSLAVINA – SLAVEN BELUPO 0:2 (0:0)

KUTINA – Gradski stadion. Gledatelja 500. Sudac: Burilo (Osijek).

MOSLAVINA: Santini – Galešić, Rekavić, Sklepić, Barać (od 72. Divković) – Rupčić (od 64. Ćorić), Hodalj, Kiseljak, Iveković (od 78. Toš) – Turkalj, Cerovečki. TRENER: Željko Adžić.

SLAVEN BELUPO: Pelin – Bošnjak (od 62. Jurić), Rogulj, Lapić, Čaval – Poldrugač – Šafarić, Posavec, Bilen (od 78. Jajalo) – Vručina (od 81. Nynkeu), Kresinger. TRENER: Mile Petković.

STRIJELCI: 0:1 Čaval (60), 0:2 Jurić (89).

ŽUTI KARTONI: Iveković (Moslavina), Bilen, Lapić, Vručina (Slaven Belupo).

IGRAČ UTAKMICE: Kristijan Čaval (Slaven Belupo).

OSTALI REZULTATI OSMINE FINALA: Hrvatski dragovoljac – Dinamo 0:6, Konavljanin – Hajduk 0:2, Pomorac – Varteks 2:0, Oriolik – Cibalia 0:4, Zagora – Karlovac 2:1, Zadar – Rijeka 6:7 (2:2, 1:1), Inter – Zagreb 0:2. Ždrijeb parova četvrtfinala održat će se u četvrtak, 30. listopada u Zagrebu.

KOLUMNA

Postizborna matematika i što ćemo od svega toga mi zapravo imati

Živ, živ, živ, nitko nije kriv. A svi su pobjednici. U kratkim bi se crtama upravo tako mogla opjevati još...