5.4 C

Borac nadvisio Dravu u finalu Kupa županije
B

Nije bilo neizvjesnosti u finalu Kupa Nogometnog saveza Koprivničko-križevačke županije. Borac iz Imbriovca zasluženo je osvojio pehar namijenjen pobjedniku, u potpunosti je nadigrao Dravu.

Momčad iz Novigrada dobro se držala samo u prvih 26 minuta, kad je Žarko Bastašić s ruba kaznenog prostora postigao krasan pogodak za vodstvo Borca i tako usmjerio susret u korist Imbriovčana.

U 14. minuti Gregurić je obranio udarac Sušeca, a u 17. minuti M. Klasan dobro tuče nakon kornera, ali obrana Borca odbija loptu u novi korner. Drava je u 24. minuti zaprijetila i preko Baltića koji glavom tuče malo pored vratiju.

U 26. minuti Milošević je glavom odbio loptu do Bastašića, koji je s ruba kaznenog prostora parabolom prebacio vratara Gregurića za 1:0.

Nakon akcije po lijevoj strani u 34. minuti pred vratima Drave najbolje se snašao Saša Vukonić koji je iz blizine pogodio za 2:0. Još jednom zaprijetio je Sušec u 38. minuti, a Gregurić je izbio u korner.

U nastavak je Drava ušla s dvojicom novih igrača, Maljakom i iskusnim Tomislavom Klasanom, no Borac je i dalje držao utakmicu pod kontrolom.

Slavlje strijelca prvog pogotka Žarka Bastašića // Foto: Koprivnica.netNakon ubačaja s desne strane, u 66. minuti lijepo je pogodio Dino Sušec i trećim pogotkom otklonio sve dvojbe oko pobjednika.

U 82. minuti Gažija je lopta pogodila u ruku, a sudac Šimčić pokazao je na bijelu točku. Dejan Plemeniti je gađao desni kut, ali je vratar i trener Borca Željko Sokač pročitao njegovu namjeru i obranio jedanaesterac.

Točku na i stavio je u 85. minuti Mario Oršić, koji je glavom poslao loptu pod gredu za konačnih 4:0 i veliko slavlje Borca, koji je drugi put u svojoj povijesti osvojio Županijski kup.

Medalje su momčadima podijelili predsjednik Drave Ivica Kučanda i predstavnik Borca Dražen Loparić, a pokale predsjednik Županijskog nogometnog saveza Josip Friščić.

I Drava i Borac prošli su u pretkolo Hrvatskog nogometnog kupa.