14.1 C

Brlek i Čanađija sudjelovali u pobjedi Hrvatske U-19 reprezentacije nad Gruzijom
B

Skupinu 11 prvog kruga kvalifikacija za Europsko prvenstvo U19 ugostila je Hrvatska, a u prvom su kolu izabranici Dinka Jeličića odmjerili snage s vršnjacima iz Gruzije.

Na odmor se otišlo bez pogodaka, a mreža se prvi puta zatresla u 55. minuti, kada je Hrvatsku u vodstvo doveo Tomislav Kiš, mladi napadač splitskog Hajduka.

Posao je Hrvatima olakšao Gruzijac Pantsulaia, koji je u 60. i 63. minuti zaradio dva žuta kartona te je morao na prijevremeno tuširanje.

Brojčanu je prednost Hrvatska kapitalizirala u 76. minuti, kada je za 2:0 pogodio Dinamov Kruno Ivančić, nakon samo tri minute provedene na terenu. Ušao je upravo umjesto strijelca prvog pogotka, Kiša.

ZA mlade Hrvate nastupila su i dvojica igrača Slavena Belupa, PEtar Brlek i Dario Čanađija, Obojica su pružila vrlo dobru igru, a Čanađija je u drugom poluvremenu pogodio i gredu.

U drugoj utakmici ove kvalifikacijske skupine Island je na stadionu HAŠK-a pobijedio Azerbajdžan 2:1, a u drugom kolu sastat će se Hrvatska i Island te Gruzija i Azerbajdžan. Obje su utakmice na rasporedu u nedjelju, 28. listopada, u 14 sati.

U sljedeći krug kvalifikacija proći će prve dvije momčadi iz svake skupine, uz trećeplasiranu momčad koja ostvari najbolji skor protiv dvije prvoplasirane momčadi iz svoje skupine.

Izvor: Sportnet