16.3 C

Brođani do bodova u Koprivnici uz sudački vjetar u leđa
B

090321-gerjevic-mRukometaši Brod Konstruktora ostvarili su pobjedu na gostovanju u Koprivnici, a njihov uspjeh zasjenile su dvojbene sudačke odluke braće Banović iz Požege. Brođani nastavljaju borbu za plasman u viši rang, dok Koprivničancima preostaje teška borba za opstanak među drugoligašima.
Gosti su u samom početku ostvarili prednost, u 7. minuti vodili su sa 1:4. U prvoj četvrtini utakmice Koprivnica je odigrala vrlo slabo u napadu, u prvih 18 minuta postigla je tek 2 pogotka. No, domaći su se budili i igrali sve bolje kako je prvi dio odmicao, pa je Karlović u 26. minuti pogodio za 9:10. Do odmora ipak nisu stigli do izjednačenja, iako su bili blizu. Nakon što je Zrakić pogodio za 11:13 u 29. minuti, u posljednjem napadu suci su Martinjaku u kontri sudili korake, pa je na poluvremenu bilo minus 2.
Koprivnica je zaigrala dobro na početku drugog poluvremena, no kod 13:15 u 35. minuti na scenu stupaju požeški suci, braća Vedran i Vanja Banović, te s nekoliko odluka izazivaju bijes domaćih igrača, vodstva i navijača. Lorber je u tim trenucima isključen na dvije minute, zbog prigovora je dobio još dvije, i domaći su ostali s trojicom igrača.
Oštro je sucima i nadzorniku Levatiću prigovorio i domaći trener Goran Gerjević, no to nije pomoglo, Banovići su nastavili u svom stilu, a iz publike su im upućene brojne uvrede zbog njihovih sudačkih kriterija. Revoltirani igrači Koprivnice nisu izdržali, pa prvo Martinjak u 49. minuti dobiva crveni karton zbog prekršaja, a samo minutu poslije na tribinu je  morao i Zrakić zbog trećeg isključenja.
Oslabljena domaća momčad do kraja se junački borila, ali nije uspjela izbjeći poraz te su favorizirani gosti, kojima je ambicija plasman u Prvu B ligu, kući ponijeli dva važna boda.