4.9 C
Utorak, 16. travnja 2024.

Brza igra i lagana pobjeda u Virovitici
B

Utakmicu 5. kola Dukat 1. HRL za žene Podravka Vegeta ”riješila” je u Virovitici u svoju korist: TVIN Trgocentar – Podravka Vegeta 14:43 (9:20). Utakmica je odigrana unaprijed, jer u terminu 5. kokla u subotu Koprivničanke gostuju u Trogiru u utakmici 7. kola.

Igralo se brzo, ponekiput brzopleto, ponešto su obranile golmanice na obje strane, Virovitičanke su branile i zicere, a svakako treba reći da je Marta Žderić u zadnjoj minuti krenula sa suigračicama u kontru i u skok-šutu zabila gol. Maja Kožnjak se trudila pred svojim Virovitičanima, možda je čak i previše težila efekktima, a svakako da sve igračice zaslužuju pohvale zbog efikasnosti. Kako je minutaža gotovo ravnopravno raspodijeljena, teško je govoriti o izrazitom strijelcu. Uz Podravkinu visoku obranu rukometašice TVIN Trgocentra, među kojima je više kadetkinja nego seniorki, nisu mogle više nego što su napravile.

UTAKMICA 5. KOLA DUKAT 1. HRL ZA ŽENE

TVIN TRGOCENTAR – PODRAVKA VEGETA 14:43 (9:20)

VIROVITICA – Sportska dvorana Tehničke škole. Gledatelja: 300. Suci Tomislav Lipošćak i Marin Pavković (obojica iz Ogulina). Nadzornik HRS-a: Loren Marić (Kutina).

TVIN TRGOCENTAR: Matanči (5+1), Kajganić (4+1); Mikolčić, Rončević 3, Đurinić 1, Krušelj, Šutalo, Begović 2(1), Ivančević 1, Bartolić, Kuzman 2(2), Gvoić, Miočinović 1(1), Mikulić 3(1), Obžetić 1. TRENER: Darko Međimorec.

PODRAVKA VEGETA: Žderić 1 (8+0), Jelčić (5+0); Čović 3 4, Vukojević, Kožnjak 7, Pongrac, Petković 4, Lovrak 4, Zebić 3, Gaće 3, Poljak 4, Šerić 4, Pasičnik, Penezić 6(2). TRENER: Zdravko Zovko.

SEDMERCI: TVIN Trgocentar 6(5), Podravka Vegeta 5(3).

ISKLJUČENJA: TVIN Trgocentar 2 minutre (Rončević), Podravka Vegeta 8 minuta (2+2 Kožnjak i Petković).

IGRAČICA UTAKMICE: Maja Kožnjak (Podravka Vegeta).