14.6 C
Četvrtak, 28. ožujka 2024.

Bubnjić u završnici spasio Slaven od poraza na Kantridi
B

Rijeka i Slaven Belupo odigrali su bez pobjednika (1:1) u posljednjoj utakmici 29. kola MAXtv Prve lige.

Domaćin je poveo pogotkom Antoninija Čuline u 52. minuti, a tri minute prije kraja izjednačio je Igor Bubnjić.

SAŽETAK NA T-PORTALU

Trener gostiju Roy Ferenčina imao je velikih problema s igračkim kadrom uoči važne utakmice na Kantridi. Zbog žutih kartona nedostajao je Purić, od ranije su van stroja Bušić i Vručina, tijekom tjedna otpao je Gregurina, a u posljednji trenutak Brezovec i Vugrinec.

Stoga je Slavenov trener morao dobro ispremiješati sastav, tijekom susreta je nekoliko puta mijenjao formacije i položaje igrača na terenu, i na kraju je uspio „iskemijati“ dobitnu kombinaciju. Bod osvojen na Kantridi velik je i značajan za Farmaceute, kojima je u posljednjem kolu u Koprivnici dovoljan i jedan bod protiv Istre 1961, čak i ukoliko Split nekim čudom uspije pobijediti Dinamo u Maksimiru.

Rijeka je u utakmicu ušla rasterećena, sa sigurnim statusom prvoligaša i sljedeće godine, međutim dolazak novog-starog trenera Elvisa Scorije motivirao je domaće igrače, koji su željeli pokazati da za njih ima mjesta na Kantridi i sljedeće sezone.

U prvih dvadesetak minuta igralo se na sredini terena, a u 21. minuti Rodić je prvi put reagirao, odnijevši loptu s glave Kreilachu. Iz daljine je u 23. minuti pokušao Bubnjić, ali Lisjak je bio siguran.

Rijekina navijačka skupina Armada obilježila je prigodnim transparentima svoj 25. rođendan, a to kao da je inspiriralo Rijekine igrače koji su stvorili prvu veliku priliku. Salčinović je petom proigrao Bošnjaka, čiji udarac brani Rodić, ali suci to nisu vidjeli, pa nije bilo ni kornera za domaće.

Poljak je u 29. minuti tukao iz slobodnog udarca, preko živog zida, ali i preko gola. Dvije minute kasnije Čulina se našao sam pred Slavenovim vratima, no nije dobro zahvatio loptu i velika je prilika propala.

Potkraj prvog dijela Farmaceuti su zaigrali s trojicom igrača u obrani, Maras je bio u sredini, desno Kokalović, a na lijevog stopera je s pozicije zadnjeg veznog premješten Bubnjić.

Rijeka je odlučnije krenula u nastavak i u 50. minuti Močinić je tukao glavom, ali je Rodić uhvatio loptu. U 52. minuti domaći su poveli. Čaval je ubacio s lijeve strane, obrana gostiju je ostala stajati, a Antonini Čulina je ispred Rodića glavom smjestio loptu u mrežu. Bio je to prvi pogodak Rijeke iz igre nakon 3. prosinca 2011. godine.

Ohrabrila se nakon toga Scorijina momčad i krenula po drugi pogodak. U 58. minuti nakon kornera je dobro tukao Kreilach, Rodić je obranio. Potom je u 58. minuti pucao Salčinović, no Rodić je još jednom siguran. Isti igrač okušao je udarac i u 67. minuti, ali je lopta otišla pokraj vratiju.

U 73. minuti iz voleja je iskosa s desne strane iz teške pozicije tukao Mujanović, Lisjak je obranio. U završnici je Ferenčina u igru ubacioo mladiće Brleka, Jakšinića i Kuprešaka, a u špicu postavio Bubnjića. Kuprešak se u 86. minuti našao u dobroj situaciji, ali odabrao je dodavanje umjesto udarca i prigoda je ostala neiskorištena.

A onda je u 87. minuti stiglo izjednačenje. Bila je to kombinacija dvojice mladih igrača, bivših Slavenovih juniora, koji su jesenski dio sezone proveli na posudbi u trećeligašu Koprivnici. Pejo Kuprešak ubacio je s lijeve strane, a Igor Bubnjić je glavom iz blizine matirao Lisjaka za konačnih 1:1.

Riječani na kraju mogu biti zadovoljni što nisu izgubili te što su napokon postigli iz igre, a ni gosti nisu nezadovoljni napustili Kantridu, jer su osvojili vrijedan bod i sad su na korak do plasmana u pretkolo UEFA Europske lige.

MAXTV PRVA LIGA, 29. KOLO

RIJEKA – SLAVEN BELUPO 1:1(0:0)

RIJEKA – Stadion Kantrida. Gledatelja 3000. Sudac: Svilokos (Sisak).

RIJEKA (3-4-2-1): Lisjak – Datković, Čagalj, Drpić – Miloš, Močinić (od 77. Živulić), Kreilach, Čaval – Čulina, Salčinović – Bošnjak (od 84. Sivonjić). TRENER: Elvis Scoria.

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Rodić – Geng, Kokalović, Maras, Pilipović – Bubnjić, Poljak – Mujanović (od 84. Kuprešak), Čanađija (od 74. Brlek), Glavica – Šaban (od 69. Jakšinić). TRENER: Roy Ferenčina.

STRIJELCI: 1:0 Čulina (52),1:1 Bubnjić (87).

ŽUTI KARTONI: Bubnjić (36), Kokalović (71), Pilipović (83), Salčinović (88).

IGRAČ UTAKMICE: Igor Bubnjić (Slaven Belupo).