14.6 C
Četvrtak, 28. ožujka 2024.

Cibalia u posljednjoj minuti izvukla bod u Koprivnici
C

090322-poldi-mSlaven Belupo odigrao je neriješeno (1:1) s vinkovačkom Cibalijom u utakmici 23. kola Prve HNL. Gosti su u Koprivnicu doputovali bez desetorice igrača koji su izostali zbog kartona i ozljeda, a od Slavena se očekivao nastavak odličnog domaćeg učinka, međutim Farmaceuti su zabilježili prvi remi.

Slaven je poveo pogotkom Alena Marasa, a radost je gostima donio Tomislav Čuljak, pogotkom u 90. minuti utakmice. Farmaceuti mogu žaliti za propuštenim prigodama koje su im odnijele pobjedu.

Domaćin je zaigrao puno bolje nego prije dva tjedna protiv Intera. Protiv oslabljenih Vinkovčana, od početka su Farmaceuti krenuli u napad, no gosti su odolijevali sve do 30. minute, kad je Maras poostigao svoj prvi pogodak za Slaven Belupo. Akciju je pokrenuo Jajalo, Posavec je s desne strane odlično ubacio u kazneni prostor, gdje je Maras glavom precizno pogodio gornji lijevi kut vratara Burcse za vodstvo od 1:0.

Prije toga, u 21. minuti, dvije prilike za Slaven u istoj akciji. Prvo je glavom tukao Vručina, obranio je Burcsa, a nakon odbijene lopte vinkovački je vratar sačuvao mrežu i nakon udarca Jurića glavom.

090322-vruci-mU završnici prvog poluvremena Posavec je ubacio idealnu loptu za Jajala, kojhi je promiješao obranu Cibalije i iz blizine tukao, no njegov je udarac s crte izbio Duvnjak. Odbijenu loptu prihvatio je Vručina, no pogodio je Milardovića u glavu, koji je opet s crte spasio svoju mrežu, pa se na odmor otišlo s rezultatom 1:0.

U nastavku je Slaven propustio dvije izgledne prigode, što su gosti naplatili u 90. minuti. Prvo je u 62. minuti Maras glavom zamalo promašio vrata nakon kornera Posavca, da bi opet Posavec stvorio sjajnu priliku za Jurića, koji izlazi sam pred vratara Cibalije, ali komplicira situaciju, odlazi na desnu stranu i iz teške situacije pogađa samo vanjski dio mreže.

Domaće propuste Vinkovčani su naplatili u 90. minuti, kad je Čuljak snažnim i preciznim udarcem s 20-ak metara iskosa s lijeve strane pogodio gornji lijevi kut vratara Rodića za konačnih 1:1.

PRVA HNL, 23. KOLO

SLAVEN BELUPO – CIBALIA 1:1 (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 2.000. Sudac: Gerek (Zabok).

SLAVEN BELUPO (4-1-3-2): Rodić – Purić, Kokalović, Rogulj, Maras – Poldrugač – Gregurina (od 81. Bilen), Posavec, Jajalo (od 71. Šafarić) – Jurić (od 73. Kresinger), Vručina. TRENER: Mile Petković.

090323-gregurina-mCIBALIA (4-4-2): Burcsa – Duvnjak, Milardović, Medvid, Matić (od 83. Grgić) – Babić, Andričević, Husić, Lukačević (od 63. Čuljak) – Makarin, Džafić (od 53. Kujundžija). TRENER: Stanko Mršić.

STRIJELCI: 1:0 Maras (30), 1:1 Čuljak (90).

ŽUTI KARTONI: Medvid (37), Lukačević (38), Matić (57), Maras (74), Čuljak (90).

IGRAČ UTAKMICE: Srebrenko Posavec (Slaven Belupo).

Čestitamo svima!

FOTO Biciklistički klub Rotor oduševio na utrci Gravel Ludbreg s rekordnim sudjelovanjem i medaljama

Članovi Biciklističkog kluba Rotor prošlog su vikenda sudjelovali na uzbudljivoj utrci Gravel Ludbreg. Spomenimo kako je ovo bila prva utrka...