12.4 C
Četvrtak, 18. travnja 2024.

Črešnjevo slavi (i) osminu finala, sjajni Ljubeščica i TC Lexi
Č

To je ono pravo! Novogodišnji program u Areni Varaždin pokazao je svu ljepotu zimskih malonogometnih turnira – „nokaut” faza donijela je sjajan nogomet, odličnu atmosferu na tribinama, čak i na suđenje nije bilo pretjeranih zamjerki.

Već u prvoj utakmici 1/16 finala malo iznenađenje. Odlična koprivnička ekipa Zunog Winus, s nekolicinom protagonista iz Zagreba, pokleknula je pred raspoloženom Ljubeščicom, kojoj je jedan rani pogodak (Krunoslava Horvatića već u 4. minuti) bio dovoljan za prolazak u osminu finala. Odmah u idućoj utakmici još jedan prolazak ekipe iz Varaždinske županije, TC Lexi iz Klenovnika je s 3:1 izbacio lanjskog četvrtfinalista Džani Promet iz Zagreba. Daniel Buhin je bio ta, nerješiva enigma za Zagrepčane, postigao je prvi pogodak i zaradio desetak prekršaja, Gladović i D. Šafranko su samo dodali u završnici „šlag na klenovničku tortu”, golovima u 28. i 29. minuti utakmice izborivši osminu finala.

Mal-Gal građevinarstvo iz Krapine, aktualni pobjednik Kutije šibica, ništa nije prepustio slučaju protiv odličnog novomarofskog Prestigea, pojačanog Stjepanom Oštrekom, članom juniorske momčadi talijanske Catanie. Malonogometaši iz Marofa, zapravo Makojišća, dobro su parirali, odigrali sjajnu obranu, ali krapinski sastav koji je stigao u praktički najjačem mogućem sastavu (izostao tek Dino Kovač, no zato je na vratima bio prekaljeni Mario Jozić) slavio je 3:0 golovima Mostarlića, Suvajca i Krasniqija.

Ljepotica dana definitivno je bila utakmica Črešnjevo & Restoran El – CB Afrika Banfica. Banfičari su odigrali odličnu utakmicu, čak i poveli golom Darmopila i pitanje je kako bi ta utakmica završila da nisu (pre)rano skupili pet akumuliranih prekršaja (već u 11. minuti) pa u predzadnjoj minuti prvog dijela napravili šesti za deseterac (prvi na turniru!) kojeg je realizirao Marko Slunjski. Tako se u nastavak otišlo ipak s 1:1, pa je favorizirano Črešnjevo s manje nervoze i strepnje ušlo u nastavak; u 21. minuti je Marko Slunjski donio 2:1, ua zadnjoj minuti Robert Žganec potvrdu plasmana u osminu finala, za konačnih 3:1.

Odličan je bio i MIP Weyland protiv, ruku na srce, oslabljenog Cluba MM. Još je jedna zagrebačka ekipa ispala, čak 4:0 slavila je momčad iz Pušćina, Kralj, Šultić, Bobičanec i vratar Đurkin bili su strijelci. Daleko je uzbudljivija bila zadnja seniorska utakmica sinoć, lanjski polufinalist ASO Ponos iz Krapine jedva se provukao protiv izvrsnog Kolding Caffea, zagrebačke ekipe koja će u Križevcima ovog vikenda igrati za četvrtfinale. U Varaždinu su zapeli u 1/16 finala, dijelom i zbog činjenice da su bez zamjene morali odigrati 30 „redovnih” i 10 minuta produžetka protiv ASO Ponosa, jačeg nego ijednom dosad (s Murićem, Kovačecom, Marjanovićem, vratarom Malarićem). Na kraju su presudili tek šesterci, i druga je krapinska momčad uspjela izboriti osminu finala.

Na Novu Godinu odigrane su i prve dvije utakmice osmine finala veteranskog turnira. Green Bay s Ivančićem, Darmopilom, braćom Radiček nije prepustio ništa slučaju protiv Elkom Ivančice, iako konačnih 4:0 ne odražava pravi odnos snaga. Imali su i Ivančani svojih prilika. Sigurna je bila i Agroproteinka (Zagreb) protiv Automobila Lončar, ovoga puta pojačanog i Dalićem – sa sigurnih 4:2 Zagrepčani su istaknuli kandidaturu za najviši plasman, kod Varaždinaca su tek Tot i Puček bili na visini zadatka.

Evo svih rezultata utakmica odigranih na Novu Godinu:

1/16 FINALA SENIORI & OSMINA FINALA VETERANI – SRIJEDA, 01. siječnja 2013.

KOLDING CAFFE (Zagreb) – ASO PONOS (Krapina) 1:1, p.2:4

Već danas, u četvrtak (2. siječnja) nastavlja se Pan kup s nove četiri utakmice – preostale dvije seniorske 1/16 finala i dvije veteranske osmine finala. Već će prvi sraz između varaždinskog Veleučilišta i slovenskog AMOZ-a (igrali osminu finala Kutije šibica) biti prava poslastica, no ništa manje neće biti zanimljivo i u srazu topličkog Bolera i ekipe Fotex Moja Putovanja, s mladim igračima MNK Fotexa.

U veteranskoj osmini završnice IPA Zagreb je favorit protiv varaždinskog Bilikuma, dok se vatreni okršaj očekuje između ivanečkog TRC-a (Domiter, Miko, Levanić, Crnčec, Bukal…) i Varteks veterana (Solomun, Kastel, Balajić, Težački, Maretić…). Dobrodošli u Arenu!

1/16 F SENIORI & OSMINA F VETERANI – ČETVRTAK, 02. siječnja 2013.

18:00 VELEUČILIŠTE VARAŽDIN – AMOZ (Gornja Radgona, SLO)

18:40 VET IPA ZAGREB – CB BILIKUM (Varaždin)

19:20 CB BOLERO (V. Toplice) – FOTEX MOJA PUTOVANJA (Varaždin)

20:00 VET TRC (Ivanec) – VARTEKS VETERANI (Varaždin)