Đurđevčanke u 2.HNL

Cure se ne predaju: ŽNK Graničar došao do prvog boda u prvenstvu
C

Ugostili su ekipu Dilja iz Vinkovaca, a ponovno su se vukli repovi oko suđenja.

Dvije ženske drugoligaške momčadi iz naše županije, dvije potpuno suprotne situacije. Tako bismo najkraće mogli opisati pozicije u kojima se trenutno nalaze ŽNK Koprivnica i ŽNK Graničar-Đurđevac. Dok su drugoplasirane Koprivničanke ciljale na naslov prvakinja – plan koji je prošlog vikenda pao u vodu – posljednje Đurđevčanke jučer su proslavile svoj prvi prvenstveni bod!

Bilo je i vrijeme, jer je od prve ovosezonske ligaške utakmice prošlo točno šest mjeseci. U Đurđevac je na derbi začelja stigla momčad Dilja iz Vinkovaca, koja od domaćina na tablici ima četiri boda više. Baš kao i na susretu Koprivnice i Čakovca, ponovno su se vukli repovi oko suđenja, ali su i sami Đurđevčani, koji imaju gol-razliku -40, nakon utakmice kazali kako ono nije bilo presudno za rezultat.

Dilj je poveo u 11. minuti nepažnjom obrane, no domaćini izjednačuju u 14., da bi preuzimanjem vodstva u 81. minuti bili na pragu senzacije. Đurđevčanke, međutim, nisu izdržale do kraja, primile su zgoditak za 2:2, ali nisu bile ni previše nezadovoljne. Nažalost po ekipu, teško je za očekivati kako će do kraja sezone pobjeći sa zadnjeg mjesta. Do finiša prvenstva ima još sedam kola.