9.6 C

Davor Vugrinec izjednačio rekord Cvitanovića: 126 golova u 1. HNL
D

Preuzeto sa Sport.neta

Slaven je u Kranjčevićevoj protiv Lučkog bio favorit, no nakon odigranih 90 minuta Koprivničani mogu biti zadovoljni i s bodom (1:1). Nogometaši Lučkog su bolje igrali i stvarali su više prilika, posebno u drugom dijelu, te su propustili ubilježiti sva tri boda koja su im prijeko potrebna u borbi za ostanak. Susret će ostati zapamćen i po tome što je Vugrinec izjednačio rekord Cvitanovića u broj golova u hrvatskom prvenstvu (126 golova). Domaća momčad je u utakmicu ušla odlučna u namjeri da se pred svojom publikom predstavi u boljem izdanju nego što je to bilo protiv Istre 1961 u prošlom susretu. Lučko je krenulo agresivnije, a to je rezultiralo vodećim pogotkom u 13. minuti.

Ivan Graf je prošao po lijevoj strani, lopta je došla do Olivera Petraka koji je šalje Slavku Blagojeviću, a veznjak domaćih sjajnim udarcem s više od 20 metara pogađa gornji desni kut vratara Tomislava Pelina. Blagojeviću je to bio prvi pogodak za Lučko ove sezone u MAXtv Prvoj ligi.

Slaven je pokušao nakon pada u zaostatak preuzeti dominaciju i polako je počeo sve više prijetiti vratima Željka Kovačića. Najprije je Josip Brezovec opasno pucao iz slobodnog udarca, a u 33. minuti gostujući nogometaši su izjednačili.

Davor Rogač je u svom šesnaestercu srušio imenjaka Vugrinca, a sudac je Slavenu dodijelio kazneni udarac. Vugrinec je sam odlučio pucati i bio je precizan čime je došao do brojke od 126 golova u hrvatskom prvenstvu na svoj 37. rođendan, te mu treba još samo jedan da sruši rekord Igora Cvitanovića.

Šest minuta prije kraja momčad Roya Ferenčine mogla je doći i do vodstva kad je po desnoj strani prošao Goran Mujanović i ubacio na rub šesnaesterca gdje je Stjepan Poljak oštro tukao, ali preko vratnice. Pred kraj prvog dijela još je pokušao Miroslav Pejić ugroziti Pelina, no i njegov je udarac bio previsok.

Prvi su u nastavku zaprijetili Koprivničanci preko Vugrinca koji je pucao glavom nakon kornera, ali lopta je otišla malo pored stative. Nakon toga je kapetan Lučkog Krunoslav Rendulić bio u dobroj situaciji da uputi opasan udarac, ali pogodio je vanjski dio Pelinove mreže.

Sredinom drugog poluvremena nije bilo izrazitijih prilika u Kranjčevićevoj, igralo se uglavnom na sredini terena, a nešto su konkretniji bili igrači Lučkog. Bijeli su mogli vratiti vodstvo u 69. minuti kada je Pejić pucao iz slobodnjaka malo previsoko, a kasnije je i Graf glavom nakon kornera zaprijetio.

Domaći su zaredali s prilikama, a novu je imao Pejić kad je izašao sam na Pelina, no pucao je ravno u njega i propala je velika šansa Lučkog. Igrači Željka Kopića pokušavali su do kraja susreta doći do sva tri boda, no Slaven je uspio sačuvati svoju mrežu.

UTAKMICA 23. KOLA MAXtv PRVOJ LIGI

LUČKO – SLAVEN BELUPO 1:1 (1:1)

ZAGREB – Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja: 500. Sudac: Damir Batinić (Osijek). Pomoćnici: Barišić (Osijek) i Živković (Vukovar). Četvrti sudac: Suša. Delegat: Hoffer.

LUČKO (4-3-3): Kovačić, Buden, Rogač, Graf, Rendulić, Kovačević (od 59.Burić), Blagojević, Petrak, Rak (od 58. Šarić), Novak, Pejić (od 90. Zulim). TRENER: Željko Kopić.

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Pelin, Purić, Kokalović (od 80. Jakšinić), Bubnjić, Geng, Brezovec, Gregurina (od 33. Šaban), Mujanović, Poljak (od 74. Čanađija), Glavica, Vugrinec. TRENER: Roy Ferenčina.

STRIJELCI: 1:0 Blagojević (13.); 1:1Vugrinec (33. – 11m).

ŽUTI KARTONI: Blagojević, Rogač (Lučko), Jakšinić (Slaven Belupo).