6.3 C
HT PRVA LIGA

Slaven Belupo u sudačkoj nadoknadi izbjegao poraz, Delić zabio za bod

Glavni sudac utakmice bio je Dario Bel, a njegovi pomoćnici Marjan Tomas, Kruno Šarić i Zdenko Lovrić. Ime glavnog VAR suca bilo je Ivan Vučković, a njegova asistenta Igor Krmar.

Deset kola ostalo je do kraja HT Prve lige. Danas je, nakon reprezentativne pauze te netom prije Uskrsa, otvoreno 27. kolo, i to utakmicom Varaždina i Slaven Belupa.

O tome koliko su bodovi iz ove utakmice važni govori prvenstvena ljestvica. Na njezinu dnu nalazi se Lokomotiva s 20 bodova. Varaždinci su bili deveti s dva boda više, a Koprivničanci sedmi s četiri boda više, ali i utakmicom manje.

Konkretniji i opasniji Varaždin te pogodak Nevena Đuraseka.

Znatno konkretnije prvo poluvrijeme odigrao je Varaždin. Krenuli su udarcem Damira Pece koji je Ivana Filipovića, danas kapetana u odsustvu Gorana Parackog, pokušao iznenaditi, uputivši snažno loptu u prvi kut. No, nije uspio, kao ni Ivan Posavec koji je tukao iznad vratiju.

Kada bi se Farmaceuti okuražili ozbiljnije izaći na protivničku polovicu, uglavnom su u tome sudjelovali Törles Knöll i Nemanja Glavčić, najopasniji puleni sastava trenera Tomislava Stipića. Ipak, ništa ozbiljnije od poluprilika, odnosno pokušaja glavom Kima Hyun-wooa i Miroslava Iličića, pa i Glavčićeva udarca iz daljine koji je Dinko Horkaš bez problema uhvatio.

U smiraj prvoga dijela, apsolutno zasluženo, domaća momčad trenera Zorana Kastela došla je do vodstva. Kapetan Neven Đurasek prošetao se sredinom terena, ušao u trećinu protivnika gdje ga nitko nije zaustavio niti blokirao, zakoračio na rub šesnaesterca, pucao te na krivoj nozi uhvatio Filipovića. Pogodio je vratarov desni donji kut te na stadionski semafor stavio jedinicu. Varaždin je, dakle, u 43. minuti poveo 1-0 protiv Slaven Belupa.

Činilo se kako će Slaven postiti bodovima. No, ukazao se Ivan Delić.

Znatno odlučniji bio je Slaven Belupo u drugome dijelu. Ulasci u kazneni prostor protivnika dvadesetak minuta ostavljali su dojam opasnosti. Nažalost, samo dojam, barem sve do udarca Kima koji je pokušao glavom nakon ubačaja iz kuta Glavčića. Horkaš je dotrčao do druge, otvorene vratnice pa istu zatvorio lijepom paradom. Lopta je nastavila put, ali samo do stative od koje se odbila izvan opasne zone.

Tek što je prošlo uzbuđenje nakon pokušaja južnokorejskog nogometaša, inače na posudbi iz zagrebačkog Dinama, još bolju priliku propustio je Karlo Lulić. Prebačena je varaždinska obrana, što je veznjaku gostiju otvorilo prostor pred Horkašem. Dobro je ciljao drugi kut, no lopta je ponovno odsjela na vratnici. Ostalo je 0-0.

I kada se činilo kako će Stipić opet žaliti za propuštenim prilika – kojih je, valja priznati, u nastavku zbilja bilo – ukazao se Ivan Delić. Napadaču koji je ušao s klupe loptu je u kaznenom prostoru lijepo smirio Franck Etoundi, još jedan napadač koji je ušao uz Ivana Krstanovića, a kamerunski ofenzivac lijepo pogodio u drugoj minuti sudačkog dodatka.

Apsolutno zasluženi bod, koji baš i ne mijenja situaciju na tablici, u konačnici je osvojen. S obzirom na to da se činilo kako će na Veliki petak postiti bodovima, gosti mogu biti mrvicu zadovoljniji.

Svakom je sastavu pripalo po jedno poluvrijeme. No, drugačiji, negativni ishod Slaven Belupo bacio bi u izuzetno tešku poziciju.

Ovako je ostao sedmi s 25 bodova, a Varaždin deveti s 23. Nastavlja se borba za ostanak.

Ostale utakmice ovoga kola igraju se sutra, dan prije Uskrsa.