16.3 C

Denis Pleše nadomak osvajanja treće krune
D

U Supetru na Braču 24. kolovoza 2013. održan je jubilarni 10. supetarski triatlon s dvije standardne dužine, sprintom i supersprintom.

Natjecanje se bodovalo za Kup Hrvatske, a bilo je i međunarodnog karaktera, tako da su na njemu sudjelovali i natjecatelji iz Španjolske, Češke, Velike Britanije i SAD-a.

Koprivnički triatlonac Denis Pleše osvojio je ukupnu pobjedu na supersprint triatlonu, a time i pobjedu u kadetskoj kategoriji. Stazu od 375 m plivanja, 10 km bicikla i 2,5 km trčanja završio je u vremenu 32 minute i 58 sekundi. Drugoplasirani kadet Sven Lazić (Zagreb) došao je u cilj s četiri minute zaostatka.

Ovom zlatnom medaljom, uz plasmane ostvarene na Rabu, Varaždinu, Zagrebu, Fužinama i Gornjoj Stubici Pleše drži prvo mjesto na tablici za osvajanje Kupa Hrvatske.

Sljedeću subotu vozi se triatlon u Splitu nakon kojeg bi se mogao znati i konačan rezultat na bodovnoj tablici za osvajanje Kupa. Pleše je sa svojim trenerom Alenom Maroševićem već osvojio naslov prvaka države u supersprintu i prvaka države u kros supersprintu. Osvajanjem Kupa Hrvatske mogao u svojoj prvoj triatlonskoj sezoni osvojiti sva tri naslova u kadetskoj konkurenciji.

Prije predzadnje utrke za kup u Splitu, Pleše i Marošević u srijedu nastupaju na zadnjem, osmom kolu 5. Felt triatlon lige na varaždinskom Aquacityu gdje ih očekuje uzbudljiva završnica.

Zbog povrede na utrci u Gornjoj Stubici i preskočenih dvaju kola, za osvajanje prvog mjesta Pleše na cilj mora doći ispred svog konkurenta Luke Dodleka iz Međimurja želi li na varaždinskoj ligi ostvariti pobjedu u ukupnom poretku supersprinta.