6.3 C
Utorak, 23. travnja 2024.

Derbi Prve ŽNL // Cvetkovčani s igračem manje nadoknadili dva gola minusa, puno povika na suce
D

Za Osvit je dva gola u prvom poluvremenu postigao Dario Glavak, a nakon isključenja Aralice gosti su se u nastavku probudili i izvukli bod zahvaljujući Matiji Markušiću i Goranu Firbasu.

U derbiju 21. kola Prve županijske nogometne lige Osvit iz Đelekovca na domaćem terenu remizirao je s Tehničarem iz Cvetkovca – 2:2. Nedjeljna prijepodnevna utakmica četvrto i trećeplasirane momčadi lige u Đelekovcu tradicionalno je okupila velik broj gledatelja, ovaj put skupilo ih se gotovo 300-tinjak. Svi oni mogli su uživati u iznimno atraktivnoj i napetoj igri obiju momčadi.

Na suce je bilo dosta prigovora // Foto: Zvonimir MarkačMlada domaća momčad povela je već u 3. minuti, a strijelac je bio Dario Glavak. Isti igrač u 26. minuti povisio je rezultat. U tom trenutku gostujući igrač Duje Aralica zbog prigovora drugom pomoćnom sucu Perici Posavcu dobio je žuti karton, a svoju nervozu potvrdio je šest minuta kasnije kada je zaradio i direktni crveni karton. Glavni sudac Vjekoslav Jalžabetić isključio ga je zbog pokazivanja srednjeg prsta prvom pomoćnom sucu Dejanu Juriši.

U tom trenutku rijetki su mislili da se Cvetkovčani mogu vratiti u igru s igračem manjem i minusom od dva gola. Ipak, to se dogodilo. Gostujuća momčad ubacila je u brzinu više i najprije je Matija Markušić u 61. minuti smanjio rezultat, a sve je na početak vratio Goran Firbas četiri minute kasnije. Do kraja susreta igralo se otvoreno na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao. Nakon utakmice bilo je dosta nezadovoljstva suđenjem s obje strane, ali neutralni ljubitelji nogometa tvrde da suđenje i nije bilo tako loše, iako se nekoliko detalja može okarakterizirati spornim situacijama.

Pozitivno mišljenje o suđenju u zapisniku je izrekao i delegat utakmice Mladen Martinčić.

– Sama utakmica bila je fer i korektna, bez grubosti. Gostujuća momčad imala je dosta prigovaranja glavnom sucu. Svi pogoci postignuti su regularno, a sudac je opomene izrekao opravdano. Sudačka trojka očekivano je na vrlo visokom stupnju vodila tijek utakmice – istaknuo je on.

Mario Perlok, trener Osvita // Foto: Zvonimir MarkačTrener Osvita Mario Perlok pokušao je biti što objektivniji.

– Prvo poluvrijeme imali smo bolju igru i vodstvo od 2:0, gosti su dobili i crveni karton koji nam je trebao olakšati posao da dovedemo utakmicu u mirnije vode, no mi smo sasvim drukčije reagirali i možemo na kraju možda biti i sretni što smo završili s remijem – rekao je trener Perlok, kojem valja priznati da sa svojom momčadi radi vrlo dobar posao ove sezone.

– Prije prvenstva su nas svrstavali u borbu za opstanak, ali mi imalo jako dobru mladu i domaću momčad koja može pobijediti svakoga. Može i izgubiti od svakoga, ali sve je to normalno jer ima puno mladih i još neiskusnih igrača. Ipak, više puta su reagirali puno bolje nego što se to od njih očekivalo i to nas je dovelo do visoke pozicije – dodao je đelekovečki strateg.

Trener Tehničara Roman Sović smatra da je utakmica ispunila očekivanja i za publiku je ona, kaže, bila zanimljiva, sadržajna i dinamična.

Roman Sović, trener Tehničara 1974 // Foto: Zvonimir Markač– Lošim ulaskom u utakmicu i dekoncentracijom pojedinaca dozvolili smo protivniku da dođe u vodstvo od 2:0. Sve to još smo si otežali isključenjem Aralice, što je po meni bilo opravdano i tu nemam nikakve primjedbe. Bez obzira što smo, čini mi se, bili bolja momčad na terenu, čak i s igračem manje, izostajali su kvalitetni zadnji pasovi i u završnim akcijama smo dosta nervozno i ishitreno reagirali. Ipak, možemo biti zadovoljni činjenicom da smo uspjeli nadoknaditi taj hendikep od 2:0 i mislim da je rezultat na kraju i realan – završio je trener Cvetkovčana.

U idućem kolu Tehničar u još jednom derbiju dočekuje Borac iz Imbriovca, a Osvit ide na noge Ferdinandovcu.

PRVA ŽNL, 21. KOLO

OSVIT – TEHNIČAR 1974 2:2 (2:0)

ĐELEKOVEC – Igralište Osvita. Gledatelja: 300. Vrijeme: oblačno. Sudac: Vjekoslav Jalžabetić (Koprivnica); Pomoćnici suci: Dejan Juriša (Koprivnica) i Perica Posavec (Mali Otok); Delegat: Mladen Martinčić.

OSVIT: Međimorec, Krištofić, Indir, Paradžik, Lončar, Sataić, Paradžik, Glavak (od 58. Mraz), Lopatnik (od 72. Pavlek), Drvarić (od 89. Paveli), Petak. Trener: Mario Perlok.

TEHNIČAR 1974: Jakovljević, Aralica, Radiček, Stančir, Balaško, Markušić, Bartolović (od 89. Mikolaj), Firbas, Bartolić (od 79. Sertić), Jadanić, Jakupić (od 52. Šomoci). Trener: Roman Sović.

STRIJELCI: 1:0 Dario Glavak (3), 2:0 Dario Glavak (26), 2:1 Matija Markušić (61), 2:2 Goran Firbas (65).

ŽUTI KARTONI: Krištofić (11), Aralica (26), Jakupić (28), Balaško (48), Bartolić (67).

CRVENI KARTON: Aralica (32).

IGRAČ UTAKMICE: Dario Glavak (Osvit).

Dobar posjet gledatelja na prijepodnevnom derbiju u Đelekovcu // Foto: Zvonimir Markač

USPJEŠNI MLADI

Članovi Judo kluba Koprivnica uspješni na još jednom natjecanju

Judo klub Koprivnica nastupio je u Pisarovini na 13. Međunarodnom judo turniru "Memorijal Damir Milatović". Natjecanje je okupilo preko 440...