Dinamo bez velike igre do tri boda u Koprivnici
D

Dinamo je s dva pogotka Fernandesa i jednim Beqiraja osvojio sva tri boda na gostovanju kod Slavena Belupa. Domaćin je pružio solidan otpor, ali mu je nedostajalo konkretnosti u završnicama akcija da bi izvukao povoljniji rezultat.

– Čestitam svojim igračima, ali Dinamo je kvalitetniji. Mi smo dosta dobro stajali na terenu, dobro igrali, ali primili smo golove iz naših pogrešaka. Vjerujem da ćemo s drugima skupljati bodove, ako ovako nastavimo igrati. Za nas prvenstvo počinje u subotu u Zadru – rekao je trener Slavena Belupa Ivan Katalinić.

Dinamo je poveo već u 7. minuti, kad je Beqiraj iskoristio Sammirovo ubacivanje i pogodio iz dvojbene pozicije koja je mirisala na zaleđe.

Slaven je uzvratio u 18. minuti, Purić je zamijenio Crepulju i odmah uposlio Novinića koji je matirao Dinamovog vratara za 1:1.

Međutim, radost domaćih kratko je trajala, Sammir je iz slobodnog udarca ubacio u kazneni prostor, a Fernandes je glavom preusmjerio loptu prema vratima. Činilo se da će Rodić lako uhvatiti loptu, no ona mu je prošla kroz ruke i završila u mreži.

Nikola Rak i Ruben Lima // Foto: Koprivnica.netU 39. minuti Purić je ubacio još jednu loptu u kazneni prostor Dinama, no Delić i Novinić su zakasnili i nije bilo opasnosti za Sandomierskog.

U nastavku su dinamovci u nekoliko navrata opasno zaprijetili Rodiću koji se više nije dao iznenaditi, a u 58. minuti Glavica nije uspio iskoristiti kiks Dinamova vratara, uputio je loptu iznad grede iako je mogao uposliti Delića.

U završnici je Slaven pokušao doći do izjednačenja, ali primio je još jedan pogodak, pogrešku obrane iskoristio je Fernandes i postavio konačćan rezultat.

– Mislim da je rezultat zaslužen, Dinamo je odigrao dobru utakmicu. Sretan sam zbog rezultata i solidne igre na vrlo teškom terenu, a čestitao bih i Slavenu koji nije igrao zatvoreno, bili su vrlo neugodni i opasni u nekim situacijama – izjavio je Zoran Mamić, trener Dinama koji je utakmicu vodio zajedno s Damirom Krznarom.

MAXTV PRVA LIGA, 7. KOLO

SLAVEN BELUPO – DINAMO 1:3 (1:2)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja oko 2500. Sudac: Bebek (Rijeka).

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Rodić – Plazanić, Grgić, Edson, Melnjak – Gregurina, Crepulja (od 17. Purić) – Rak, Brlek, Delić (od 74. Filipović) – Novinić (od 56. Glavica). TRENER: Ivan Katalinić.

DINAMO (4-1-4-1): Sandomierski – Pinto (od 85. Leko), Addy, Šimunović, Lima – Ademi – Fernandes, Antolić, Sammir (od 74. Halilović), Čop (od 63. Brozović) – Beqiraj. TRENERI: Zoran Mamić i Damir Krznar.

STRIJELCI: 0:1 Beqiraj (7), 1:1 Novinić (18), 1:2 Fernandes (24), 1:3 Fernandes (90).

ŽUTI KARTONI: Crepulja (11), Edson (23), Lima (33), Šimunović (38), Ademi (90).

IGRAČ UTAKMICE: Junior Fernandes (Dinamo).