Dinamo bolji, pobjeda nad Slavenom Belupom od 0:2
D

Slaven Belupo – Dinamo u 3. kolu MAXtv 1. HNL na Gradskom stadionu u Koprivnici  0:2, golovima Rukavine u 17. i 39. minuti. Dinamo je u svakom slučaju, kao naša najbolja momčad, bio favorit. Slaven Belupo, zadovoljan dosadašnjim učinkom (4 boda iz 2 susreta) igrao je rasterećen, koliko se to može na svom terenu i pred svojom publikom, kad nad glavom visi ono ”moraš”. Noge su ”drvenije” nego na gostovanju. Tako je, nažalost po domaće, i bilo u ovom susretu.Oba su trenera izvela trenutno najjače sastave, jedino je od najavljenog odstupio trener Dinamo Krunoslav Jurčić, koji je Cufrea zamijenio Calellom. No, to je kod Dinama nevažno: za svaku poziciju ima po dva igrača: makneš jednog, metneš drugog i opet je jak i opasan za svakoga. Rezultati u domaćem prvenstvu i Europi to potvrđuju.

Za publiku je dva sata prije utakmice ispred stadiona i na rukometnom igralištu postavljena Fan zona za rekreaciju i konzumaciju. Na tribinama se našlo i mnoštvo promatrača i menadžera. Pokraj vašeg reportera izvještavao je kolega iz Švedske. Zna se i zašto, Malmö je idući suparnik Dinama za ulazak u Ligu prvaka.

Pozdrav kapetana Marasa i Badelja // snimio Ivo Čičin-MašanskerUTAKMICA, PRAĆENJE IGRE, 1. POLUVRIJEME

Prvi je udarac u 3. minuti isprobao Ibanez, pokraj gola. Prije toga zaustavljen je izgledni napad Slavena Belupa radi zaleđa. U 4. minuti Purić je pucao s 20-ak metara i Kelava je morao izbaciti loptu ispod grede. Korner je donio samo uzbuđenje, sviran je prekršaj u napadu. Rodić je na suprotnoj strani morao istrčavanjem pred Rukavinu otkloniti opasnost. U 10. minuti Ibanez je opet isprobao udarac, ali bio je preslab, završio je u rukama Rodića. Maras je slično uzvratio u 14. minuti, Kelava prigrlio loptu.

0:1 RUKAVINA U 17. MINUTI

Sammir, kojeg se malo vidjelo, u 17. minuti dugom loptom uposlio je Rukavinu na lijevoj strani, koji se lako riješio Purića i malo iskosa, ali iz blizine, poslao loptu ispod Rodića u mrežu za 0:1.

Poslije se dogodilo nešto neuobičajeno: službeni razgalas objavio je da je pregledom snimke utvrđeno da je Dinamo zabio gol iz zaleđa!

Slaven - Dinamo // snimio Ivan BrkićU 33. minuti Sammir je iz kornera uposlio u 16-ercu Tonela, koji se naklonio glavom i pokraj koprivničkih plavih i zagrebačkih zlatnih pucao pokraj stative u gol-aut. Nije bilo ugodno za domaće. U 37. minuti Ibanez je fino uposlio Beqiraja, koji je ”uprskao” stvar. Dinamo je opasniji. Slaven Belupo nema inspiracije na sredini, a niti vršak napada funckionira. Dinamo je za kvalitetu jači.

0:2 RUKAVINA U 39. MINUTI

Napad Dinama u 39. minuti završili su Leko i Rukavina. Leko je ubacio pred samu gol crtu. Slabo je reagirala obrana, a Rukavina je loptu doslovice gurnuo u mrežu s metar udaljenosti. Dinamo je poveo 0:2.

2. POLUVRIJEME

Slaven - Dinamo // snimio Ivan BrkićNeprimjetnog Bušiča trener Roy Ferenčina odmijenio je Vojnovićem. To je bila jedina izmjena na početku 2. poluvremena. Maras se krasno izborio za poziciju za udarac u 48. minuti, a onda je izmislo nabacivanje, što je obrana danas vrlo dobrog Dinama bez poteškoća izbacila. Odmah iza toga Vojnović je udarcem s 30-ak metara malo oživio napad domaćih.

Radi koškanja žute kartone najprije su dobili Leko i Maras, a onda radi simuliranja prekršaja u šesnaestercu gostiju Mujanović.

Promjene su unijele živost u igri. Situacija za gol je bilo, ali rezultat se nije mijenjalo. U 68. minuti Leko je uposlio Krstanovića, koji je pucao glavom, bez rezultata, a u 69. minuti Krstanović je bio još opasniji, Rodić je zaradio pljesak, obranio je opasnu loptu. U 72. minuti Poljak je opalio s distance, Kelava je izbacio loptu ispod grede u korner. U 80. minuti Benko je prodro po desnoj strani, u blizini gola je uputio loptu pred gol, ali je Kelava u padu zaustavio ovaj pokušaj. Slobodni udarac Ibaneza u 82. minuti završio je tako da je Ibanez pucao ravno u Rodića. Bilo je živahno, a sudac Klaić do 85. minute ”obdario” je domaće s pet žutih kartona, goste s dva. Poslije se u žute upisao i Šitum. Treba spomenuti detalj kad je iz igre izlazio Rukavina i dobio pljesak s tribina. Zasluženo je ponio titulu igrača utakmice, premo ocjeni zagrebačkih novinara, u najboljoj Dinamovoj utakmici ove sezone.

Na 45 minuta drugog poluvremena sudac je dodao tri minute u kojima se rezultat nije mijenjao.

Slaven - Dinamo // snimio Ivan BrkićUTAKMICA 3. KOLA MAXtv 1. HRVATSKE NOGOMETNE LIGE

SLAVEN BELUPO – DINAMO 0:2 (0:2)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 3100. Sudac: Lukša Klaić (Konavle). Pomoćnici: Željko Grgec (Bistra) i Siniša Premužaj (Varaždin); četvrti sudac Marko Matoc (Zaprešić). Delegat: Miljenko Modrić (Rijeka). Kontrolor: Miro Marjanović (Osijek.

SLAVEN BELUPO: Rodić – Purić, Kokalović, Grgić (od 79. Havojić), Maras – Milardović, Brezovec, Gregurina (od 62. Poljak) – Mujanović, Benko – Bušić (od 46. Vojnović). TRENER: Roy Ferenčina.

DINAMO: Kelava – Vrsaljko (od 72. Cufre), Tonel, Vida, Ibanez – Leko, Calello, Badelj,  Sammir – Beqiraj (od 62. Krstanović), Rukavina (od 79. Šitum). TRENER: Krunoslav Jurčić.

STRIJELCI: 0:1 Rukavina (17′), 0:2 Rukavina (39′).

ŽUTI KARTONI: Gregurina, Maras, Mujanović, Milardović, Brezovec (Slaven Belupo), Beqiraj, Leko, Šitum (Dinamo).

CRVENI KARTONI:

IGRAČ UTAKMICE:  Ante Rukavina (Dinamo)

REZULTATI UTAKMICA 3. KOLA

Lokomotiva – Šibenik 2:0, Osijek – Zagreb 4:0, Cibalia – Inter 0:1, Lučko – Istra 1861  0:2, Slaven Belupo – Dinamo 0:2, Hajduk – Rijeka 2:1, Varaždin – Zadar 1:2, Karlovac – Split 1:3.