5.4 C

Dinamo sa 1:0 pobijedio Slaven Belupo u Maksimiru
D

U derbiju 20. kola Prve HNL između Dinama i Slavena Belupa, domaća je momčad ostvarila minimalnu pobjedu od 1:0, a strijelac jedinog pogotka bio je Sammir u 18. minuti.

Pred skromnim brojem gledatelja Dinamu je trebala pobjeda kako bi zadržao korak s Hajdukom, dok je koprivnička momčad stigla bez opterećenja, sa željom da se što bolje predstavi maksimirskoj te mnogo brojnijoj publici pred TV ekranima. Farmaceuti su samo jednom pobijedili Dinamo u Zagrebu, bilo je to pred četiri godine i četiri mjeseca, no u prvom dijelu prvenstva u Koprivnici su slavili sa 2:0 golovima Bojana Vručine.

Slavenov trener Petković izostavio je Purića, umjesto njega na desnom boku zaigrao je kapetan Poldrugač, a na zadnjem veznom započeo je Kamerunac Nynkeu. Dinamo je pak zaigrao sa Šokotom u vrhu napada, iza njega bili su Badelj, Sammir i Mandžukić. Od početka su domaći igrači krenuli u napad, stvorili su i dvije dobre prilike. Prvo je Mandžukić tukao glavom pored gola, potom je Rodić skinuo udarac Badelja iz blizine. Na drugoj strani u kontri je bio Vručina, koji se nije najbolje snašao.

Dinamo je rano poveo, u 18. minuti s desne strane ubacio je Badelj, a Brazilac Sammir glavom je neometan spremio loptu u Rodićevu mrežu za 1:0. Dvije minute kasnije pokušao je uzvratiti Jajalo, s 20 metara tukao je pored vratnice. U 34. minuti Šokota je izbio sam pred Rodića, no Rogulj je ispravio pogrešku i izbio loptu u korner.

Do kraja prvog dijela igralo se uglavnom na sredini terena. Dinamo se zadovoljio minimalnim vodstvom, dok gosti iz Koprivnice nikako nisu uspijevali uputiti udarac prema Butini. U 40. minuti za Dinamo je pokušao Vrdoljak iz daljine, no lopta je otišla iznad grede.

Na poluvremenu je Petković umjesto Nynkeua  uveo Posavca, kako  bi oplemenio igru svog veznog reda. Deset minuta igralo se u nastavku bez prilika, a onda je Sammir uposlio Šokotu, koji je u padu tukao iznad grede. Dvije minute kasnije Hrgović je ubacio iz kornera, na drugoj vratnici Bišćan je glavom poslao loptu pokraj vratnice.

Slaven je do najbolje prilike došao iz prekida. U 63. minuti Šafarić je ubacio s 30-ak metara, a Lapić je glavom tukao pored desne vratnice. Nakon duge akcije Dinama, u 68. minuti s lijeve strane je ubacio Sammir, a Šokota s dva metra nije uspio smjestiti loptu u praznu mrežu.

U završnici su Farmaceuti hrabrije krenuli prema vratima domaćih. Jajalo je snažno opalio s 28 metara u 74. minuti, Butina je dobro reagirao i izbacio loptu u korner. U 80. minuti Petković je odlučio pokušati s dvojicom svježih napadača, pa su Vručinu i Jurića zamijenili Delić i Kresinger. Dvije minute kasnije izašao je i Sammir kod Dinama, priliku je dobio Ibanez.

Zbog preoštrog starta na Mndžukiću crveni karton dobio je u 84. minuti Slavenov branič Kaja Rogulj. Dinamov napadač također je napustio teren, prekršaj Rogulja bio je doista neoprezan.

PRVA HNL, 20. KOLO

DINAMO – SLAVEN BELUPO 1:0 (1:0)

ZAGREB – Stadion Maksimir. Gledatelja 3.000. Sudac: Marić (Daruvar).

DINAMO (4-2-3-1): Butina – Tomečak, Kovač, Bišćan, Hrgović – Calello (od 71. Morales), Vrdoljak – Badelj, Sammir (od 82. Ibanez), Mandžukić – Šokota (od 76. Sivonjić). TRENER: Marijan Vlak.

SLAVEN BELUPO (4-1-3-2): Rodić – Poldrugač, Rogulj, Lapić, Maras – Nynkeu (od 46. Posavec) – Šafarić, Bilen, Jajalo – Jurić (od 80. Kresinger), Vručina (od 80. Delić). TRENER: Mile Petković.

STRIJELCI: 1:0 Sammir (18).

ŽUTI KARTONI: Lapić (27), Šafarić (37).

CRVENI KARTON: Rogulj (84 – grubi start).

IGRAČ UTAKMICE: Sammir.

OSTALI REZULTATI 20. KOLA: Inter – Hajduk 0:4, Šibenik – Osijek 1:1, Rijeka – Zadar 1:1, Cibalia – Varteks 1:0, Croatia Sesvete – Zagreb 1:4.

[FOTO/VIDEO] KONCERT ZA PAMĆENJE Jole napunio dvorište Starog grada, Đurđevčani pjevali sve hitove

"Nosi mi se bijela boja", "Tijelo ko remek djelo" samo su neki od hitova popularnog Joleta koji su se...