2.6 C
regionalna liga

Dominacija koprivničkih badmintonaša, Lara Tomjek, Petar Lovasić i Filip Kos ukupni pobjednici po kategorijama
D

Filip Vedriš, Vilim Kereš i Jan Koprek treći su u parovima

Pet mladih koprivničkih badmintonaša igralo je proteklog vikenda u Zagrebu na posljednjem, petom kolu Regionalne lige. Po običaju, upisali su vrlo dobre rezultate, a krenut ćemo od Lare Tomjek, koja se malo opustila pa je ovaj put bila treća u konkurenciji djevojčica do 11 godina. U polufinalu je izgubila od igračice iz Bjelovara, s kojom je kasnije u paru osvojila, također, treće mjesto, ali u kategoriji do 13 godina.

Filip Vedriš, prema klupskom priopćenju, igrao je najbolje dosad, letio je terenom i došao do zlatne medalje. U paru s klupskim kolegom Petrom Lovasićem bio je i srebrni u kategoriji do 13 godina, a istu kategoriju pojedinačno treći put zaredom osvojio je upravo spomenuti Petar. Vilim Kereš i Filip Kos igrali su u kategoriji do 15 godina i u paru osvojili drugo mjesto. Pojedinačno, Filip je četvrti put zaredom bio zlatni.

Nakon završetka turnira i zbrajanja bodova iz prethodnih turnira proglašeni su ukupni pobjednici, a u koprivničkom klubu itekako imaju razloga za slavlje. Naime, Lara Tomjek ukupna je pobjednica kategorije do 11 godina, dok je u isto muškoj kategoriji Filip Vedriš treći. Petar Lovasić ukupni je pobjednik do 13 godina, a drugi je u parovima, dok je treći završio Jan Koprek, koji zbog bolesti ovaj put nije igrao. U konkurenciji do 15 godina pojedinačno, ukupnu pobjedu odnio je Filip Kos, a u paru je ukupnu pobjedu podijelio sa svojim partnerom Vilimom Kerešom.

– Tako je plodonosno završila sezona mladih koprivničkih badmintonaša – zaključili su iz kluba.